Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Juzou Pijak

Plujący trucizną boss.

Juzou to bardzo ciekawy boss. Słowo „pijak” w nazwie nie wzięło się znikąd. Rywal podczas walki pije i wyrzuca z siebie trujące opary.

Zabicie tego przeciwnika jest konieczne, aby przedostać się do Ukrytej świątyni, gdzie stoczysz finałową walkę w Posiadłości rodu Hirata.

  • Zanim rozpoczniesz właściwą walkę z bossem postaraj się wyczyścić całą lokację ze zwykłych wrogów. Zwabiaj ich i likwiduj pojedynczo. Przydatny do tej czynności będzie shuriken oraz Odłamek naczynia.
  • Na brzegu jeziora stoi postać, która wesprze cię w walce. Porozmawiaj z nią, a ruszy do ataku. Pamiętaj jednak, że najlepiej przeprowadzić konwersację z tą osobą dopiero gdy jesteś gotowy rozpocząć właściwe starcie z bossem, czyli po wyczyszczeniu lokacji ze zwykłych oponentów.
  • Juzou dzierży wielką katanę, która ma bardzo szeroki zakres ataku. Dlatego staraj się unikać jego ciosów, będąc za jego plecami lub odskakując, gdy wyprowadza uderzenie.
  • Najlepszym momentem do wyprowadzenia ataku jest chwila gdy boss pije trunek lub wyrzuca z siebie opary. Wówczas obiegnij go i zadaj mu serię cieć.
  • W pierwszej fazie walki pozwól swojemu pomocnikowi walczyć za ciebie. Gdy boss skupi uwagę na postaci niezależnej, szybko podbiegnij do Juzou i wyprowadzać się ataków i wycofaj się, żeby boss znowu zainteresował się twoim sojusznikiem.
  • Juzou Pijak pluje trucizną, dlatego unikaj oparów. Jeśli jednak zostaniesz zatruty, użyj przedmiotu: Odtrutki w proszku. Warto go mieć w ekwipunku podręcznym.
  • Bardziej ryzykownym sposobem walki z tym przeciwnikiem jest wykonywanie uników, gdy boss atakuje. Po udanym uniku, wyprowadź kontrę. Trzymając się jego pleców możesz w ten sposób przeprowadzić kilka skutecznych kontr.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Mętną sake oraz Koralik modlitewny.

Gdy po raz drugi zadasz śmiertelny cios Juzou, odblokujesz przejście do posążka rzeźbiarza: Sala audiencyjna.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze