Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Kwiatowa arena, Wielka sakura, boss: Shizu, przywódca klanu Okami, Przy arystokracie w dzbanie

Docieramy do bossa, który ciska piorunami.

Dotarłeś do tego miejsca od strony Rezydencji Mibu.

Gdy wejdziesz na most (1) wielki karp zniszczy go. Zaczep się o gałąź (2), by przedostać się na drugą stronę.


Posążek rzeźbiarza: Wielka sakura, boss: Shizu, przywódca klanu Okami

Ta obszerna lokacja składa się z wielu platform umiejscowionych na różnych poziomach. Kieruj się w pierwszej kolejności w stronę posążka rzeźbiarza: Wielka sakura (3), przed którą znajduje się platforma z wieloma przeciwnikami (4), a za którą, na wielkiej gałęzi (5), stoczysz walkę z bossem: Shizu, przywódca klanu Okami (6).

Gdy odpoczniesz przy posażku, przygotuj się do walki z Shizu, przywódcą klanu Okami. Pokonanie tego przeciwnika jest bardzo ważne. To on ciska piorunami w twoją stronę za każdym razem, gdy zanurzysz się w jeziorze.

Skonsumuj wątrobę węgorza, która zmniejszy obrażenia od piorunów, po czym wskocz na gałąź i jak najszybciej podbiegnij do bossa i zadaj mu serię ciosów. Rywal nie jest za bardzo wytrzymały na uderzenia, więc powinieneś szybko sobie z nim poradzić.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: koralik modlitewny. Od teraz możesz bezpiecznie pływać i nurkować w jeziorze.

W jeziorze odnajdziesz między innymi:

  • przejście do dalszej części lokacji - jak ominąć Wielkiego Karpia Koi, czyli olbrzymią rybę, która pływa w jeziorze, oraz jak przedostać się na drugą stronę Źródlanego Pałacu znajdziesz na stronie: Sekiro - Wielki Karp Koi: jak pokonać i ominąć
  • łuski karpia skarbów (leżą jako przedmioty na dnie jeziora, a także zdobędziesz je zabijając karpie)
  • cenną przynętę - ważny przedmiot niezbędny do uśmiercenia Wielkiego Karpia Koi
  • bossa: Bezgłowy - pokonując go, otrzymasz: Wyduchowienie Yashariku
  • Koralik modlitewny - znajduje się na dnie, w skrzyni (7), obok kości wielkiej ryby - miejsca, gdzie przebywa boss: Bezgłowy
  • czerwoną grudkę
  • wosk trupi
  • złom magnetytowy

Możesz teraz udać się do dalszej części lokacji, przepływając podwodnym skrótem i omijając Wielkiego Karpia Koi lub zwiedzić dokładnie teren wokół posażka rzeźbiarza: Wielka sakura.


Posążek rzeźbiarza: Przy arystokracie w dzbanie, handlarz: Zacny Koremori w dzbanie

Gdy dotrzesz do schodów, na końcu których znajduje się zamknięta brama (8), przejdź obok wodospadu (9). W skale odnajdziesz wejście do skalnego tunelu (10). Na końcu urwiska wyskocz w górę i zaczep się o gałąź (11).

Przejdź przez skalny tunel, a potem zeskocz na dach budynku. Na dole odnajdziesz posążek rzeźbiarza (12), handlarza Zacnego Koremoriego w dzbanie (13) oraz boskie konfetti.

Zacny Koremori w dzbanie ma w swojej ofercie cenne przedmioty, które zakupisz za łuski karpia skarbów:

  • lapis lazuli
  • lewą część maski

Boss: Wojownik Shichimen

W rogu lokacji, przy wodospadzie znajdziesz bossa: Wojownik Shichimen (14). Jest to ten sam przeciwnik, z którym mogłeś się mierzyć w Opuszczonym lochu. Walkę z nim opisaliśmy na stronie: Sekiro - boss: Wojownik Shichimen.

Możesz pozbawić bossa pierwszego kręgu życia skacząc ze skał na niego. Wcześniej użyj fioletowej tykwy lub środka uspakajającego oraz skorzystaj z boskiego konfetti. W walce przyda się również parasol, dzięki któremu obronisz się przed fioletowym promieniem, którym rywal strzela w twoją stronę.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: lapis lazuli - bardzo rzadki materiał niezbędny do ulepszenia narzędzi protezy w najwyższym stopniu. Przy skałach znajdziesz owinięty posążek Jizo.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze