Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - prolog: Księżycowa wieża, boss: Dowódca Shigenori Yamauchi, tajne przejście

Uciekamy z boskim potomkiem z lokacji Zbiornik Ashiny.

Po obejrzeniu filmów przejmiesz kontrolę nad shinobi, który znajduje się w prowizorycznym więzieniu. Podnieś przedmiot, który okaże się listem. Przeczytaj go. Tekst naświetli ci twoje zadanie - musisz dostać się do wieży.


Droga do Księżycowej wieży

Aby wyjść z jaskini, podejść do kamiennej ściany. Użyj podwójnego skoku, żeby wydostać się z tego miejsca. Idź w stronę urwiska. Przylgnij do kamiennej ściany i przejdz na drugą stroną. Następnie kucnij i wejdź w zarośla - dzięki temu będziesz niewidoczny - przeciwnicy cię nie zauważą.

Idź w kierunku budynku. Przejdź pod drewnianą podłogą. Przysłuchaj się rozmowie dwóch strażników, a następie wyjdź drugą stroną. Przemieszczaj się dalej w zaroślach, aż dotrzesz do urwiska, gdzie możesz znowu podsłuchać rozmowy.

Zeskocz na półkę skalną. Chwyć się krawędzi i - trzymając się jej - przedostań się na drugą stronę. Następnie wespnij się po ścianie budynku i przejdź przez dziurę w murze (1). W ten sposób dostałeś się do Księżycowej wieży.

Po obejrzeniu filmu przerywnikowego porozmawiaj jeszcze raz z Kuro. Wręczy ci Tykwę leczniczą, dzięki której możesz wyleczyć rany. Następnie wejdź po schodach na górę, gdzie znajdziesz Granulkę - inny przedmiot leczący. Przed wyjściem z wieży użyj tykwy, aby zwiększyć poziom paska zdrowia.


Droga do tajnego przejścia, walka z bossem: Dowódca Shigenori Yamauchi

Otwórz drzwi i wyjdź na zewnątrz. Czeka cię pierwsza walka z przeciwnikami. Możesz stanąć z nimi do walki lub spróbować zabić ich po cichu. W tym celu kucnij i podejdź do pierwszego wroga, gdy będzie odwrócony do ciebie tyłem, i zadaj mu śmiertelny cios, kiedy pojawi się czerwona kropka.

Zejdź po schodach. Znajdziesz się niedaleko bramy (2), której broni dwóch wartowników. Uważaj na innych strażników, którzy patrolują to miejsce. Ze względu na to, że czeka cię za chwile trudna walka z pierwszym bossem, najlepszym rozwiązaniem będzie pokonanie słabszych wrogów, gdyż ci mogą dołączyć do pojedynku z potężnym przeciwnikiem.

Gdy miniesz bramę na schodach, będzie czekał na ciebie Dowódca Shigenori Yamauchi. Aby go zabić, musisz dwukrotnie pozbawić go paska życia. W tym celu:

  • bądź cały czas przygotowany na jego uderzenia, trzymając katanę przygotowaną do parowania ciosów
  • wyprowadzaj silny atak (przytrzymując przycisk odpowiedzialny za uderzenie kataną), po czym od razu sparuj jego kontrę
  • wykonuj uniki, by znaleźć się za plecami bossa, co pozwoli ci wyprowadzić atak, który nie zostanie zablokowany
  • kontroluj pasek postawy (swojej i przeciwnika) - w przypadku gdy twój pasek postury zacznie się niebezpiecznie zapełniać, wycofaj się; z drugiej nie zapominaj o atakowaniu bossa, aby zapełnić jego pasek postawy.

Po pokonaniu bossa idź ścieżką wzdłuż muru. Na ziemi znajdziesz Garść popiołu, przedmiot, który służy do rozpraszania uwagi przeciwników. Gdy dotrzesz do mostu (3), wespnij się po drewnianej ścianie (4) i chwyć się belki (5). Trzymając się krawędzi, przesuwaj się w prawo. Wejdź na górę, pokonaj przeciwnika i przejdź na drugą stronę.

Zeskocz z mostu na poniższą półkę skalną. Po prawej stronie dostrzeżesz drzwi - to tajne przejście, o którym wspominał boski potomek. Jeśli uważasz, że chcesz zakończyć prolog, podejdź do drzwi i aktywuj je. Shinobi zagwiżdże, a po chwili pojawi się chłopiec.

Przejdź przez korytarz. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, zmierz się z Genishiro. Po krótkiej walce, której praktycznie nie można wygrać, zakończy się prolog gry, shinobi obudzi się w Zaniedbanej świątyni.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze