Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Stary grób, Kapliczka Wielkiego Węża

Droga do Zatopionej Doliny.

Do tego miejsca dostałeś się, zeskakując z dachU zamku, na który trafiłeś od strony posążku rzeźbiarza: Dojo Ashiny w górnej wieży lub Sień w górnej wieży.

Ta lokacja rozwidla się na trzy drogi, które prowadzą do:

  • Zejście w dół lokacji, handlarz: Borsuk Czarny Kapleusz (A)
  • Parter zamku, droga w kierunku posążka rzeźbiarza: Zamek w Ashinie (B)
  • Droga do posążka rzeźbiarza: Kapliczka wielkiego węża i Zatopionej Doliny (C)

Zejście w dół lokacji, handlarz: Borsuk Czarny Kapleusz (A)

Zanim zejdziesz po schodach, za bramą (1) skręć w lewo. Przy grobie znajdziesz Kroplę smoczej krwi.

Następnie kieruj się w dół lokacji, schodząc po schodach. Uważaj na strażników z armatami (2) stojących w wieżach - tych zabij w pierwszej kolejności, gdyż zadają duże obrażenia od wybuchu. Do tych miejsc dostaniesz się za pomocą linki z hakiem.

W zniszczonym domu (3) odnajdziesz handlarza o imieniu Borsuk Czarny Kapelusz, o którym wcześniej rozmawiali strażnicy. Ta postać ma swoje ofercie kilka interesujących produktów:

  • Żelazna Forteca (1600 senów)
  • Śmiertelny cios w locie (1200 senów)

Na końcu tej lokacji odnajdziesz zniszczony most (4), który łączył niegdyś ten rejon z Murem podzamcza - schody.

Na ziemi odnajdziesz Czarny proch (5).


Parter zamku, droga w kierunku posążka rzeźbiarza: Zamek w Ashinie (B)

Kieruj się w stronę wejścia na parter zamku od strony dziedzińca. Jeśli brama jest zamknięta, to znaczy, że nie odblokowałeś jej od drugiej strony. Musisz udać się do posążka rzeźbiarza: Sień w górnej wieży, a potem zeskoczyć na parter.

Na stronie: Sekiro - Sień w górnej wieży wyjaśniliśmy, jak odblokować to przejście.


Droga do posążka rzeźbiarza: Kapliczka wielkiego węża i Zatopionej Doliny (C)

Idź w kierunku mostu, na którym zobaczysz dwóch wrogów. Po cichu zabij tego, który stoi bliżej balustrady (5), gdyż w bezpośrednim starciu może się okazać bardzo trudnym do pokonania rywalem.

W tej lokacji znajdziesz dwa Balony mienia Mibu, w tym jeden pod mostem.

Na murku, za stawem, leży Złom żelazny (6). Aby go zdobyć, musisz najpierw wejść na dach zamku (przenieś się do posążka: Dojo w górnej wieży) i idź w kierunku fosy. Zeskocz i użyj linki, aby przymocować się do haka (7) po drugiej stronie. Po dachu przejdziesz do miejsca, gdzie leży cenny przedmiot.

Idź dalej w kierunku bramy (8). Wyjdziesz poza teren zamku. Po drodze natkniesz się na agresywne, choć niegroźne, małpy.

Dotrzesz do drewnianych wiat. W pierwszej odnajdziesz Balon ducha Mibu, a w drugiej posążek rzeźbiarza: Kapliczka Wielkiego Węża (9).

Podejdź do balustrady. Po drugiej stronie zobaczysz przepaść, a za nią drewniany budynek (10). Aby się tam dostać, zeskocz z urwiska i użyj linki w odpowiednim momencie, aby zaczepić się o hak (11).

Na drewnianej podłodze leży Wątroba węgorza (12).

Zeskocz na niższą półkę skalną i podejdź do krawędzi. Za pomocą linki z hakiem zeskocz na gałąź drzewa (13), a potem zejdź na dół i odblokuj posążek rzeźbiarza: Dolina pod kapliczką (14).


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły