Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Demon nienawiści

Potężny - ale opcjonalny - boss.

Demon nienawiści to jeden z najtrudniejszych do pokonania bossów w grze. Jest to opcjonalny przeciwnik, którego nie musisz zgładzić, aby popchnąć fabułę do przodu. Pojawi się on ostatni etapie gry, gdy będziesz zbliżał się do decydujących rozstrzygnięć.

Możesz się z nim zmierzyć dopiero gdy pokonasz Boskiego Smoka w Źródlanym Pałacu. Gdy wrócisz do zamku w Ashinie, udaj się do Podzamcza Ashiny, przechodząc przez most umiejscowiony pomiędzy regionami. Niestety, ale musisz od nowa odblokować posążki rzeźbiarza w Zamku w Ashinie i Podzamczu Ashiny.

Najpierw udaj się do posążka rzeźbiarza: Stary grób. Zejdź po schodach na sam dół lokacji. W miejscu, w którym wcześniej nie było przejścia, pojawi się drewniany most (na obrazku powyżej).

Idź cały czas prosto, walcząc z przeciwnikami - lub ich omijając - aż dotrzesz do posążka rzeźbiarza (widocznego na powyższym obrazku). Aktywując go, przeniesiesz się na arenę walki z bossem, Demonem nienawiści. Wcześniej w tym miejscu pokonałeś Gyoubu Oniwę.

I faza

 • Od razu gdy pojawisz się na renie walki z bossem podbiegnij do przeciwnika i wyprowadź silny atak.
 • Trzymaj się jak najbliżej bossa. Wówczas jego dystansowe ataki nie dosięgną cię. Najlepiej gdy stoisz za nim, wtedy ma najmniej możliwości, by cię zranić.
 • Dlatego, gdy jesteś oddalony od bossa, postaraj się przedostać blisko jego nóg. Rób to uważnie, gdyż przeciwnika będzie cię nękał licznymi atakami. Zbliżając się do niego, obiegaj go, abyś mógł ominąć jego ataki.
 • Gdy staniesz już naprzeciwko bossa, zasyp go atakami - szybki i silnymi. Ten będzie odskakiwał lub wykonywał ataki specjalne. Wówczas staraj się znowu dobiec do przeciwnika i zajść go od tyłu.
 • Boss często podnosi nogę, próbując cię nadepnąć (na obrazku powyżej). Możesz wykonać unik, odskok albo zablokować jego uderzenie. Uważaj, bo czasami podnosi też drugą nogę, co może cię zaskoczyć.
 • Gdy jesteś blisko bossa, ten czasami wzbija się w powietrze, po to by spaść swoim cielskiem na ziemię, powodując ognisty podmuch. Gdy dostrzeżesz, że rywal wznosi się, uciekaj jak najdalej od miejsca, w którym spadnie. W momencie gdy będzie już blisko podłoża, podskocz i zaczep się linką o demona, kiedy zobaczysz zielony znak (na obrazku poniżej). To sprawi, że przybliżysz się do wroga. Jeszcze w locie możesz wyprowadzić serię ciosów.
 • Gdy zobaczysz czerwony znak, po chwili boss rozpocznie szarżę. Koniecznie odskocz na bok (unik w tym momencie ci nie pomoże).
 • Jeśli jesteś oddalony od przeciwnika, ten czasami skoczy w twoją stronę. Łatwo ominąć ten atak. Jest to też dobra okazji, by szybko zbliżyć się do bossa i zadać mu obrażenia.
 • Większość uderzeń bossa można blokować, ale lepiej ich unikać, gdyż da ci to szansę na wyprowadzenie kontrataku.
 • Po zadaniu kilku - kilkunastu uderzeń boss osłabnie. Wykorzystaj to i wyprowadź serię szybkich ataków. Podczas jednej fazy do takiej sytuacji może dojść dwukrotnie.
 • W walce z tym bossem nie za wiele pomogą ci narzędzia protezy. Na nic zdadzą się petardy shinobi czy parasol, co dobitnie pokazuje poniższy film (fragment: od 2:55 do 3:05)

II faza

 • Druga faza jest intensywniejsza. Boss posiada te same ataki co w pierwszej, ale dochodzą też nowe, przed którymi trudniej się obronić.
 • Pierwszym są ogniste kule, które demon wyrzuca w twoją stronę (na obrazku powyżej). Gdy tylko zobaczysz pierwszy pocisk, uciekaj na bok. Upewnij się, żeby nic przed tobą się nie znajdowało. Jeśli natkniesz się na ścianę lub kamień, najpewniej się zatrzymasz. Wówczas płonąca kula trafi cię, co zapewne skończy się śmiercią postaci. Biegnąc na bok możesz delikatnie skracać dystans dzielący cię od bossa, po to by znaleźć się bliżej niego. Po wystrzeleniu ostatniego pocisku przeciwnik na chwilę stanie nieruchomo. To twoja szansa na zadanie mu obrażeń. Uważaj jednak, jak biegniesz. Jeśli zaczniesz ostro skręcać, ognista kula z pewnością cię trafi.
 • Drugim, bardzo groźnym, atakiem jest wystrzelenie w twoją stronę fali płomieni (na obrazku poniżej), która ma bardzo szeroki i daleki zasięg. Biegnij w bok, gdy zobaczysz, że rywal rozpoczyna ten atak. Gdy ogień zbliży się, podskocz i od razu zaczep się liną o przeciwnika. Dzięki temu shinobi zbliży się do wroga. Jeszcze w locie wyprowadź kilka ataków. Gdy spadniesz, powtórz serię i okrąż demona, by znaleźć się za jego plecami.

III faza

 • Trzecia faza jest najtrudniejsza. Boss zyskuje kolejne - nowe - ataki, przed którymi trudno się bronić.
 • Szczególnie groźne są te z czerwonymi znakami.
 • Pierwszy, gdy boss - za pomocą swojej ręki zatacza kręgi - tworząc ogniste pierścienie (na obrazku poniżej), w których może cię zamknąć. Jeśli się znajdziesz w środku pierścienia, przez kilka chwil nie będziesz mógł się oddalić. Musisz walczyć z przeciwnikiem wewnątrz kręgu. Nie dosyć, że musisz uważać na jego ataki, to jeszcze dobrze orientować się w terenie, aby nie wpaść w ognistą pułapkę. Staraj się, mimo wszystko, stać jak najbliżej bossa, najlepiej za jego plecami. Skup się na obronie i unikaj obrażeń. Atakuj, gdy rywal odsłoni się, a ty możesz zadać mu „bezpieczne” uderzenie.
 • Drugi to szarża, którą boss przeprowadza biegnąc w twoją stronę. Rywal pędząc, ręką zagarnia przestrzeń przed sobą. Gdy zobaczysz, że biegnie w twoim kierunku, oddal się lub podskocz, aby uniknąć jego ataku.
 • Uważaj na ataki bossa, gdy stoisz przed nim. Przeciwnik może uderzyć cię głową, dlatego staraj się zawsze trzymać jego pleców.

Demon nienawiści - obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Wspomnienie: Demon Nienawiści oraz dwa lapis lazuli.


O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze