Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Wodna O'Rin

Boss, z którym możemy porozmawiać.

Wodna O'Rin znajduje się za posążkiem rzeźbiarza: Młyn wodny.

Jest to opcjonalny boss, gdyż można uniknąć konfrontacji z nim, omijając arenę walki. Aby tego dokonać, wejdź do rzeki (1), a potem - za pomocą linki z hakiem - wskocz na drewniany most (2). Po lewej stronie (3) znajduje się dalsza część lokacji, a po prawej (4) arena walki z bossem.

Gdy wejdziesz na arenę walki z bossem po raz pierwszy od strony ścieżki, wyjścia będą zablokowane. A jeśli najpierw ominiesz Wodną O'Rin, wchodząc do rzeki i wskakując na most, i dopiero potem wejdziesz na arenę walki, to będziesz mógł swobodnie opuszczać miejsce pojedynku.

  • Z Wodną O'Rin można porozmawiać przed walką. Jednak gdy zakończy się dialog, boss zaatakuje cię. Dlatego najlepiej wyprowadzić serię uderzeń, od razu po wkroczeniu na arenę walki, nie rozpoczynając rozmowy.
  • Pomocnym przedmiotem w walce z bossem jest boskie konfetti, dzięki któremu zadasz przeciwnikowi większe obrażenia. Nie jest to jednak przedmiot konieczny do wygrania pojedynku z tym rywalem.
  • Możesz spróbować wskoczyć za bossa, jeszcze przed rozpoczęciem walki, aby zadać mu śmiertelny cios, pozbawiając go pierwszego kręgu życia.
  • Wodna O'Rin uderza mieczem seriami, dlatego kluczem do sukcesu jest parowanie w odpowiednich momentach. Nie dosyć, że wpłynie to na zwiększenie paska postury przeciwnika, to osłonisz się przed obrażeniami.
  • Paruj ciosy rywala, czekając na zakończenie serii, po której możesz wyprowadzić uderzenie.
  • Gdy boss wyprowadzi atak z czerwonym znakiem, przeskocz nad mieczem rywala i jeszcze w powietrzu zadaj obrażenia (jak na poniższy obrazku).
  • Staraj się jak najszybciej doprowadzić do przełamania postury przeciwnika.
  • Rzucona w odpowiednim momencie petarda shinobi skutecznie unieruchomi bossa, umożliwiając ci zadanie obrażeń.
  • Leczenie postaci jest bardzo utrudnione. Wodna O'Rin potrafi szybko pojawić się obok shinobi i zadać mu obrażenia, gdy będzie pił napój leczący. Dlatego postaraj się używać przedmiotów leczących jak najdalej od rywala. Oddal się od przeciwnika odbiegając od niego. Gdy Wilk skorzysta z tykwy, bądź przygotowany do zablokowania uderzenia.

Wodna O'Rin - obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa, otrzymasz koralik modlitewny oraz umiejętność: Tchnienia życia: cień.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze