Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Głębiny w Ashinie, Zatrute rozlewisko

Wkraczamy do Głębin w Ashinie.

Głębiny w Ashinie to pierwsza lokacja w regionie o tej samej nazwie. Dotrzesz do posążka rzeźbiarza związanego z tym miejscem od strony Przepastnej głębiny, która mieści się w Opuszczonym lochu.

Idąc skalnym korytarzem w dół ścieżki dotrzesz do rozległej lokacji, gdzie:

  • stoczysz walkę z bossem: Wężooka Shirahagi (1)
  • a w głębi, za skałą, znajduje się posążek rzeźbiarza: Zatrute rozlewisko (2)

W niżej położonej lokacji, oprócz bossa, znajduje się kilku przeciwników z bronią palną. Zanim podejmiesz z walkę Wężooką Shirahagi warto najpierw pobiec do posążka rzeźbiarza Zatrute rozlewisko (2), aby odblokować do niego dostęp.

Do posążka rzeźbiarza Zatrute rozlewisko można się również dostać od strony Zatopionej Doliny.

Walka z bossem jest obowiązkowa. Póki go nie pokonasz, to nie przejdziesz do jaskini (3).

  • Opis walki z bossem znajdziesz na stronie: Sekiro - boss: Wężooka Shirafuji. Wężooka Shirahagi oraz Wężooka Shirafuji z Zatopionej Doliny to ten sam rodzaj przeciwika, więc na wspomnianej stronie znajdziesz wskazówki, jak z nim walczyć. Zanim rozpoczniesz pojedynek z tym rywalem pamiętaj, aby najpierw pozbyć się mniejszych wrogów. Możesz pozbawić Wężookiej pierwszej kropki życia zakradając się do niej od tyłu (dokonasz tego idąc od posążka rzeźbiarza Zatrute rozlewisko). Jeśli jesteś cierpliwy, możesz sprawić, żeby Shiragi sama doprowadziła się do śmierci - prowokuj ją, aby chodziła jak najdłużej po skażonej wodzie.

Pokonując Wężooką otrzymasz koralik modlitewny. Zbadaj dobrze tę lokację, aby zebrać czarny proch, złom magnetytowy i żółty proch.

Na jednym z posągów (4) znajduje się koralik modlitewny. Nie dostaniesz się tam od strony rozlewiska.

Gdy wejdziesz do jaskini (3), spójrz w lewo - zobaczysz przejście w skalnym tunelu (5). Wskocz do skalnego korytarza, schyl się i przejdź pod głazem. Za którym:

  • jeśli skręcisz w lewo, to dojdziesz do posągu (4), przed którym leży żółty proch, a na którym znajduje się koralik modlitewny
  • jeśli pójdziesz za głazem prosto, dotrzesz do urwiska, przy którym leży Małpia nalewka, a za nim znajduje się arena walki z bossem: Małpi strażnik

Uwaga! Małpi strażnik - a także posążek rzeźbiarza: Leże Małpiego Strażnika (6) - pojawi się dopiero w tym miejscu, jeśli wcześniej pokonałeś go w Zatopionej Dolinie, niedaleko posążka rzeźbiarza: Dolina Bodhisattwy.

  • Opis walki z bossem znajdziesz na stronie: Sekiro - boss: Małpi strażnik (z Zatopionej Doliny). Małpi Strażnik (z Głębin w Ashinie) jest bezgłowy, to znaczy, że pojedynek rozpoczniesz od drugiej fazy. Boss posiada dwie kropki życia. Gdy zabijesz go po raz pierwszy, na arenie walki pojawi się goryl - dodatkowy przeciwnik, który wesprze Małpiego Strażnika w walce. Skup się najpierw na brązowej małpie i postaraj się jak najszybciej ją zabić. Używaj petard shinobi do ogłoszenia przeciwnika, po czym zadaj serię ciosów. Gdy wyeliminujesz goryla, zajmij się Małpim Strażnikiem.

W nagrodę za pokonanie Małpiego Strażnika (z Głębin w Ashinie) otrzymasz:

  • Wspomnienie: bezgłowa małpa
  • dwa koraliki modlitewne
  • umiejętność: Nadanie ninjutsu, jeśli użyłeś Ostrza Śmiertelności na poległym przeciwniku

Odblokuj posążek rzeźbiarza Leże Małpiego Strażnika (6), który pojawi się po zakończonej walce.


O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze