Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Zaniedbana świątynia

Wyjaśniamy, co znajduje się w Zaniedbanej świątyni oraz opisujemy drogę do Podzamcza Ashiny.

Po ukończeniu prologu, Wilk obudzi się w domu rzeźbiarza, w lokacji: Zaniedbana świątynia. Porozmawiaj z osobą, której zawdzięczasz życie. Wyjdź na zewnątrz.

Zaniedbana świątynia jest dla shinobi „bazą wypadową”, gdyż będzie mu służyła jako miejsce powrotu. W tej lokacji znajdziesz wiele ważnych postaci. Niektóre z nich będą tutaj od początku gry, a niektóre pojawią się po pewnym czasie.

W lokacji Zaniedbana świątynia znajdziesz:

  • Rzeźbiarza (1) - opowie ci o tym, jak się tu dostałeś, wyjaśni ci, co się stało z boskim potomkiem, a także wytłumaczy ci, jak działa proteza ręki.
  • Lekarkę Emmę (2) - opowie ci o tym jak przywrócić zdrowie za pomocą tykwy leczniczej, odnawianiu jej, a także o nasionach tykwy, które zwiększą liczbę użyć tego przedmiotu
  • Posążek rzeźbiarza (3) - jest to pierwszy obiekt tego typu, służy do szybkiej podróży i jako punkt kontrolny; posiada także jeszcze inne funkcje, które staną się dostępne w trakcie gry
  • Hanbei Nieśmiertelnego (4), z którym na początku musisz się zmierzyć. Następnie zgódź się na jego propozycję, a będziesz mógł trenować z nim walkę, kiedy tylko zechcesz.

Teraz możesz wyruszyć w dalszą podróż. Nie zapomnij pozbierać przedmiotów z lej lokacji. Jeden z nich znajduje się obok posążka (5), a drugi za domem rzeźbiarza.

Jeśli trafisz na sakiewkę, otwórz ją w menu dobytku. Wówczas pieniądze trafią do ogólnej sumy twoich monet. Pamiętaj, aby nie robić tego od razu, ale tylko wtedy gdy brakuje ci gotówki, na przykład na zakup przedmiotów u handlarzy. W innym przypadku narażasz się na ich utratę w wyniku śmierci.


Droga do kolejnego posążku rzeźbiarza - Podzamcze Ashiny

Przejdź przez bramę. Za pomocą linki z hakiem przedostań się na gałąź drzewa (6). Wskocz na półkę skalną i znowu użyj link, by przemieścić się na drugą stronę.

W oddali zaobaszy charakterystyczny obiekt. Odblokuj posążek rzeźbiarza o nazwie Podzamcze Ashiny.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze