Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Dolina pod kapliczką

Docieramy do Zatopionej Doliny.

Dotrzesz do posążka rzeźbiarza: Dolina pod kapliczką od strony Zamku w Ashinie. Jak dostać się do Zatopionej Doliny opisaliśmy na stronie: Sekiro - Stary grób, Kapliczka Wielkiego Węża.

W początkowej części Zatopionej Dolinie najczęściej natkniesz się na przeciwników z bronią palną. Wystrzegaj się pocisków, wykonując w odpowiednim momencie uniki lub obiegając wroga. A gdy jesteś blisko, rzuć w nich garścią popiołu, aby rozproszyć ich uwagę.

Schodząc do posążka rzeźbiarza Dolina pod kapliczką (1), zanim udasz się w głąb regionu (2), najpierw odbij w lewo (3). Wspinając się po półkach skalnych i przemieszczając się za pomocą linki z hakiem, dotrzesz do zamkniętej części Podzamcza Ashiny. W tej niewielkiej lokacji odnajdziesz Koralik modlitewny (4) oraz środki uspakajające.

Gdy zbierzesz wszystkie przedmioty, zawróć. Idź w kierunku posążku rzeźbiarza Dolina pod kapliczką (1), a potem udaj się w głąb lokacji (2).

Czeka cię dłuższy etap wspinaczkowy, podczas którego szukaj półek skalnych, na które można wskoczyć, i gałęz, o której można się zaczepić.

W drodze do kolejnego posążka rzeźbiarza rozglądaj się uważnie. Szukaj półki skalnej (5), którą łatwo przeoczyć. Wespnij się na nią i idź prosto. Wskocz na kolejną półkę (6).

Odnajdziesz mały obóz. Za namiotem odszukaj nasiono tykwy (7) oraz Żółty proch. Wycofaj się do głównej ścieżki i kontynuuj dalszą wspinaczkę.

Dotrzesz do śnieżnej polanki (8), gdzie stoczysz trudną walkę z trzema przeciwnikami. Najgroźniejszy jest ten z armatą. Najpierw dobiegnij do słabszych wrogów i postaraj się ich zabić jedną serią uderzeń. Następnie wyeliminuj rywala z działem.

Na skaju polanki odnajdziesz posążek rzeźbiarza: Zatopiona Dolina (9) oraz postać w bambusowym kapeluszu (10), z którą porozmawiaj. Obok figurki leży Złom magnetytowy.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły