Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - ryż: gdzie znaleźć i do czego służy

Niezwykły przedmiot leczący.

Na tej stronie dowiesz się:


Gdzie znaleźć ryż

Ryż otrzymasz od Boskiego dziecka odnowienia, którego odnajdziesz w Wewnętrzym sanktuarium na końcu regionu: Świątynia Senpou, góra Kongo. Do tego miejsca dostaniesz się przez Komnaty Iluzji.


Do czego służy ryż

Ryż to przede wszystkim przedmiot leczący. Jeśli umieścisz go w ekwipunku podręcznym, a potem użyjesz, stopniowo wyleczy twoje rany. Działa podobnie do granulki, ale jego moc jest silniejsza (leczy szybciej i przywraca większą liczbę punktów zdrowia).

Ryż nie odnawia się podczas odpoczynku przy posążku rzeźbiarza - jak w przypadku tykwy leczącej. Aby odzyskać zapas tego przedmiotu musisz udać się do Wewnętrznego sanktuarium i porozmawiać z Boskim dzieckiem odnowienia.

Po kilku użyciach ryżu - i odnowieniach zapasu u Boskiego dziecka odnowienia - postać z Wewnętrznego sanktuarium będzie zbyt zmęczona, aby ponownie obdarować cię tym niezwykłym przedmiotem. Wówczas przekaż jej persymonę, przedmiot, który zakupisz u handlarzy (np. u Kramarza z Shugendo) lub odnajdziesz w świecie gry. To sprawi, że Boskie dziecko odnowienia znowu będzie mogło podarować ci ryż.

Ryż możesz także podarować staruszce (zaznaczyliśmy ją żółtą strzałką na powyższym obrazku), którą spotkasz siedzącą na krawędzi zbocza, przed lokacją Shugendo w rejonie Świątyni Senpou, góry Kongo. Wówczas zdradzi ci sekret, dzięki któremu odnajdziesz skrót do Zatopionej Doliny.

Staruszkę ponownie spotkasz w Zatopionej Dolinie, obok posążka rzeźbiarza: Dolina Bodhisattwy. Znowu zdradzi ci sekret - jak oszukać węża w jaskini, jeśli i tym razem podarujesz jej ryż.

Powyższe spotkania oraz rozwiązania enigmatycznych zagadek staruszki dokładnie opisaliśmy na stronach:

Pamiętaj, że nie musisz podarować ryżu staruszce, aby wykonać kluczowe akcje opisane na powyższych stronach. Jeśli nie oddasz jej leczącego przedmiotu, nie zablokuje to dalszych wydarzeń - po prostu nie przekaże ci ważnych informacji. Możesz obyć się bez nich, o ile wiesz, co masz robić.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły