Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - nowa gra plus: najważniejsze informacje, co warto wiedzieć

Wszystko o trybie nowej gry plus (new game plus, rozgrywka #2).

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o trybie rozgrywki #2, czyli nowej gry plus. Ten tryb możesz uruchomić dopiero po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Decydując się na to, rozpoczniesz grę od początku, ale z umiejętnościami, przedmiotami i statystykami, które do tej pory zdobyłeś.

  • Tryb nowej gry plus możesz uruchomić po dotarciu do jednego z czterech zakończeń gry. Po obejrzeniu napisów końcowych pojawi się komunikat, czy chcesz od razu rozpocząć rozgrywkę #2, czyli nową grę plus. Jeśli się zgodzisz, nie będzie powrotu do poprzedniej wersji gry, dlatego zastanów się, czy już teraz chcesz zacząć nową rozgrywkę.
  • Jeśli nie zdecydujesz się rozpocząć nowej gry plus po obejrzeniu napisów końcowych, to możesz zrobić to w dowolnym momencie. Podejdź do posążka rzeźbiarza w Zaniedbanej świątyni i wybierz opcję: Rozpocznij rozgrywkę #2.
  • Uruchamiając nową grę plus zachowasz wszystkie wcześniej zdobyte: umiejętności, współczynniki (siłę ataku oraz żywotność) i przedmioty.
  • Nowa gra plus to dobry sposób, żeby „wymaksować” grę. Przechodząc grę drugi raz możesz zdobyć osiągnięcia, które trudno zrealizować za pierwszym podejściem. Na przykład: aby ulepszyć wszystkie narzędzia protezy musisz zdobyć 10 lapis lazuli, kamieni, dzięki którym wytworzysz najlepsze narzędzia protezy. Podczas pierwszego przechodzenia gry możesz odnaleźć tylko 6 lapis lazuli.
  • Podczas drugiej rozgrywki zdobywasz więcej punktów doświadczenia za pokonanych przeciwników (zabijając tych samych wrogów)
  • Tryb nowej gry plus możesz jeszcze dodatkowo utrudnić. Podczas pierwszego spotkania z Kuro w Księżycowej wieży na początku rozgrywki #2, możesz zachować lub oddać boskiemu potomkowi Amulet pana Kuro, który pojawi się w ekwipunku automatycznie. Jeśli nie będziesz w posiadaniu tego przedmiotu, musisz liczyć się z tym, że przeciwnicy będą zadawać większe obrażenia, będą trudniejsi do pokonania, a parowanie nie zawsze umożliwi ci odbicie 100% obrażeń. Jednak zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dzięki amuletowi zdobywasz więcej punktów doświadczenia. Dobrze przemyśl swój wybór podczas rozmowy z Kuro w Księżycowej wieży na początku NG+ - zachowanie lub oddanie amuletu bowiem jest czynnością nieodwracalną.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.
Komentarze