Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Leże Małpiego Strażnika, Ukryty las

Przedzieramy się przez zamgloną lokację.

Do tego miejsca przedostałeś się, idąc od strony Zatrutego rozlewiska.

Posążek rzeźbiarza: Leże Małpiego Strażnika (1) znajduje się na arenie walki z Małpim Strażnikiem (z Głębin z Ashiny). Jeśli w tym miejscu nie ma punktu kontrolnego, to znaczy, że wcześniej nie pokonałeś Małpiego Straznika z Zatopionej Doliny, który swoje leże ma niedaleko posążka rzeźbiarza: Dolina Bodhisattwy.

Nawet jeśli nie będzie w tym miejscu posążka, możesz kontynuować podróż w głąb regionu.

Uwaga! Po jakimś czasie, po zabiciu Małpiego Strażnika (z Głębin w Ashinie), przy posażku rzeźbiarza Leże Małpiego Strażnika pojawi się kolejny boss. Tym razem będzie nim Wojownik Shichimen. Jest to opcjonalny przeciwnik, gdyż - aby przejść w głąb regionu Głębiny w Ashinie - nie musisz go pokonać (możesz go ominąć).

W nagrodę za pokonanie Wojownika Shichimena otrzymasz Pierścień malkontenta - przedmiot niezbędny do ulepszenia narzędzia protezy: Gwiżdżący palec.

Nad posążkiem rzeźbiarza Leże Małpiego Strażnika (1) znajduje się wyjście z jaskini (2). Skalnymi tunelami wyjdziesz na zewnątrz. Przy skale siedzi Jinzaemon Kumano (3), o ile wcześniej nie zaciągnąłeś go do lochu, do Dojuna.

Podczas rozmowy możesz zdecydować o tym, czy zwabić do opuszczonego lochu, czy nie wspominać o tym. Ta decyzja będzie miała swoje dalsze konsekwencje.

Idź w prawo - przeskocz na drugą stronę (4), gdzie odnajdziesz posążek rzeźbiarza: Ukryty las.


Ukryty las

Przemieszczaj się po gałęziach drzew. Kieruj się w stronę pomnika Buddy (5), przy którym porozmawiaj z nieznaną postacią. Wyjaśni ci, że ktoś w opuszczonej świątyni spowił mgłą las. Dopóki nie zabijesz bossa odpowiedzialnego za ten stan rzeczy, cała lokacja będzie zamglona. Dlatego najlepiej najpierw udać się do świątyni, a dopiero potem - gdy będzie lepsza widoczność - dokładnie zbadać te okolice.

Wejdź w głąb lokacji (6). Trzymaj się prawej strony wzgórza. Po chwili, w oddali, zobaczysz opuszczoną świątynię (7). Podejdź do niej. Budynek będzie zamknięty. Mając po prawej stronie świątynię, idź prosto, dopóki nie dojdziesz do skarpy (8).

Potem skręć w lewo (9) i idź prosto, mając po prawej strony skarpę. Dotrzesz do gałęzi (10), na którą wskocz i przejdź, kucając, pomiędzy skałami (11).

Dotrzesz do lokacji, gdzie w oddali zobaczysz bossa Tokujiro Żarłok oraz małpy. Możesz ominąć przeciwników, aby przejść dalej.

  • Opis walki z bossem znajdziesz na stronie: Sekiro - boss: Juzou Pijak. Tokijuro Żarłok to ten sam rodzaj przeciwnika co Juzou Pijak. Zanim wejdziesz na arenę walki z bossem, zabij za pomocą shurikena wszystkie cztery małpy, aby nie przeszkadzały ci w walce.

W nagrodę za pokonanie bossa, otrzymasz mętną sake oraz koralik modlitewny.

Niezależnie, czy pokonałeś bossa, czy go ominąłeś, idź w dół zbocza, aż dotrzesz do urwiska. Skocz na krawędź (12) i przytrzymaj się jej. Przesuwaj się w lewo, aż dotrzesz do półki skalnej, na którą wejdź. Wskocz na gałąź (13), a potem na kolejną.

W przejściu pomiędzy skałami odnajdziesz wosk tłuszczowy. Dotrzesz do miejsca, gdzie w oddali zobaczysz opuszczoną świątynię (14). Wskocz na gałąź (15), i przejdź po niej na drugą stronę, by zeskoczyć na dach.

Z drugiej strony dachu znajduje się wejście do świątyni, a w niej boss: Mglisty arystokrata. Zeskocz na podłogę, po cichu podejdź do przeciwnika i zadaj mu śmiertelny cios. W ten sposób pozbawisz go pierwszego paska życia. Z racji tego, że jest to bardzo prosty rywal do pokonania, nie zastanawiaj się długo i wyprowadź kolejną serię uderzeń, która powinna szybko załatwić sprawę.

Pokonując bossa, otrzymasz wosk trupi, a także sprawisz, że zniknie mgła oraz widmowi przeciwnicy w Ukrytym lesie.

Możesz teraz zwiedzić dokładnie Ukryty las lub kontynuować podróż w kierunku kolejnego posażka rzeźbiarza (Wieś Mibu).

Aby przedostać się do posążka rzeźbiarza Wieś Mibu wyjdź ze świątyni i idź w kierunku urwiska. Zeskocz na poniższą półkę skalną, a potem po gałęziach i konarach drzew zejdź na sam dół i odblokuj posążek (16).

Eksplorując teren za posążkiem rzeźbiarza Ukryty las odnajdziesz między innymi:

  • złom magnetytowy
  • złom żelazny
  • opcjonalnego bossa: Bezgłowy, który znajduje się w najniższym poziomie lokacji. Opis walki z tym rodzajem przeciwnika znajdziesz na stronie: Sekiro - boss: Bezgłowy. W nagrodę za pokonanie bossa: otrzymasz przedmiot: Wyduchowienie Gachinna. W miejscu, gdzie przebywa potężny przeciwnik, znajduje się: Wosk tłuszczowy i złom magnetytowy

Przeczesując obszar przed opuszczoną świątynią odnajdziesz między innymi:

  • ostatni gryz
  • żółty proch
  • ziarno pęknięcia
  • złom adamantowy

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze