Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Rozdarta jaskinia, Dolina Bodhisattwy, Wodopój Małpiego Strażnika

Zdobywamy Pałacowy lotos oraz wysuszone wnętrzności węża.

Do Rozdartej jaskini dotarłeś do od strony Przejścia do Zatopionej Doliny oraz posążka rzeźbiarza: Twierdza.

Zwiedzanie tej lokacji rozpocznij od wspięcia się na górę. Za pomocą linki z hakiem przedostaniesz się skalnego korytarza (1), gdzie znajdziesz złom adamantowy.

Kieruj się w górę ścieżki. Dotrzesz do posągów, po których można się wspinać. Stąd rozchodzą się dwie drogi:

  • idąc prosto (A) dotrzesz do posążka rzeźbiarza Dolina Bodhisattwy, gdzie stoczysz walkę z bossem i zdobędziesz Pałacowy lotos. Sugerujemy rozpocząć od tego punktu
  • schodząc w dół (B) po gałęziach dotrzesz do trujących moczarów, a dalej do jaskini, której znajduje się wąż oraz pomieszczenie, w którym mieszczą się wysuszone wnętrzności węża oraz przejście do Głębin w Ashinie.

Droga do posążka rzeźbiarza (A)

Przemieszczaj się - używając linki z hakiem - w kierunku posążka. Uważaj na małpy, które łatwo wyprowadzić z równowagi za pomocą petrard shinobi. W drodze do kolejnego punktu kontrolnego zbierz ważne przedmioty, takie jak ziarno pęknięcia i złom magnetytowy.

Po drodze natkniesz się na stado małp (2). Możesz je ominąć lub walczyć z nimi. Mimo że małpy są słabe, to w grupie stanową duże zagrożenie. Dlatego jeśli zdecydowałeś się zetrzeć z nimi, pamiętaj o życiu petard shinobi, gdy będziesz blisko przeciwników, a z daleka możesz ich pokonać za pomocą shurikena.

Jeżeli pokonasz ostatnią małpę, otrzymasz Małpią nalewkę. Przy skale odnajdziesz złom żelazny.

Aby przedostać się do miejsca, gdzie znajduje się posążek rzeźbiarza (6), najpierw wskocz na dłoń posągu (3), a potem przejdź linie (4) na tyle blisko skały, abyś mógł się zaczepić się o hak (5).

Odblokuj posążek rzeźbiarza Dolina Bodhisattwy (6) i porozmawiaj ze staruszką (7), o ile znajduje się w tym miejscu. Jej obecność jest uzależniona od tego, czy wcześniej spotkałeś ją w:

Staruszka opowie ci o dwóch rodzajach owoców węża - świeżych i suszonych. Jeśli podarujesz jej ryż, zdradzi ci sekret, jak oszukać węża w jaskini, która znajduje się za trującymi moczarami.

W oddali widać bossa - Małpiego strażnika (8). Możesz z nim teraz stanąć do walki lub udać się w kierunku trujących moczar i jaskini z wężem (B, C).

Gdy pokonasz Małpiego strażnika otrzymasz: Wspomnienie: Małpi Strażnik oraz narzędzie protezy: Smukły palec.

Wchodząc do groty, która znajduje się za areną walki z bossem, odblokujesz posążek rzeźbiarza Wodopój Małpiego Strażnika. W głębi pieczary odnajdziesz: Pałacowy lotos. Możesz udać się do Komnaty Kuro w górnej wieży, aby poinformować Boskiego potomka o postępach.


Trujące, moczary, jaskinia wężem (wysuszone wnętrzności węża), skrót do Głębin w Ashinie (B i C)

Do tego miejsca możesz przedostać się z dwóch stron:

  • schodząc w dół przepaści po gałęziach od strony posążka rzeźbiarza Rozdarta jaskinia (B)
  • schodząć w dół przepaści po gałęziach od strony posążka rzeźbiarza Dolina Bodhisattwy (C)

Nie ma znaczenia, z której strony wejdziesz na trujące moczary. Droga (C) jest dłuższa, ale dzięki temu możesz zebrać żółty proch, który leży w zaułku. Uważaj, gdzie stąpasz, gdyż chodząc po zielonej wodzie narażasz się na zatrucie, dlatego staraj się iść po ziemi i po skałach.

Dotrzesz do rozwidlenia dróg:

  • idąc w lewo dotrzesz do ślepego zaułka (9), którego pilnuje kilku przeciwników. Odnajdziesz tam: złom magnetytowy, a za skałą, niedaleko skalnej wysepki, piorunian rtęci (11), rzadki składnik niezbędny do ulepszania narzędzi protezy.
  • idąc w prawo (10) - dotrzesz do jaskini (14), która jest celem dalszej podróży. Przed wejściem do groty odnajdziesz ziarno pęknięcia (12) oraz Skażonego kramarza (13), który ma w swojej ofercie między innymi żółty proch i zieloną tykwę.

Jeśli zwiedziłeś trujące moczary, udaj się do jaskini (14). Uważaj na widma, które zaatakują cię ze ścian. Zamiast z nimi walczyć, przebiegnij obok nich. Zważaj również na jaszczurki, które w pojedynkę może nie są groźne, ale gdy zaatakują cię w grupie, wypuszczą trujące opary, które szybko mogą pozbawić się cennych punktów życia. W grocie odnajdziesz złom magnetytowy.

W głębi jaskini zauważysz tułów węża. Póki co gad nie stanowi zagrożenia, ale uważaj gdy dotrzesz do końca groty, gdzie w oddali zobaczysz budynek (15), a także głowę węża (16).

Twoim celem jest ominięcie gada. W tym celu zeskocz na niżej położoną półkę skalną, która znajduje się po lewej stronie (17) kolumny (18). Nie przejmuj się, że jej nie zauważysz. Po porostu zeskocz.

Mając głowę węża po prawej stronie, trzymaj się skalnej ściany i wskocz na wyżej położoną skałę. Dotrzesz do miejsca, gdzie:

  • na kamieniu siedzi wystraszona małpa (19)
  • na górze czeka wąż (20)
  • przy skale znajduje się zaczep do wspięcia się na górę (21)

Jeśli skorzystasz z haka (21), to wąż szybko się z tobą rozprawi. Musisz najpierw zabić od tyłu małpę (19) za pomocą śmiertelnego ciosu i użyć techniki ninjutsu: Lalkarz, aby ją kontrolować.

Technikę ninjutsu: Lalkarz zdobędziesz, pokonując Małpy z parawanu.

Gdy osiągniesz zamierzony efekt, wąż (20) po chwili zainteresuje się małpą (19) i ją zaatakuje. Ty w tym czasie wskocz na górę i wbiegnij do budynku (15). W środku, na pomniku, odnajdziesz Wysuszone wnętrzności węża.

Z racji tego, że wąż blokuje wyjście z budynku, musisz odnaleźć inną drogę. W pomieszczeniu z posągiem mieści się wyjście. Rozejrzyj się dobrze. Na górze znajduje się skalne przejście (22). Użyj linki z hakiem, by się tam przedostać.

W skalnym korytarzu odnajdziesz boskie konfetti oraz przejście do jaskini w Głębinach w Ashinie, gdzie znajduje się posążek rzeźbiarza: Zatrute rozlewisko.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze