Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - sekrety i znajdźki: ezoteryczne teksty, jak zdobyć

Lokalizacja ezoterycznych tekstów, czyli ksiąg, dzięki którym odblokujemy kolejne szkoły umiejętności.

Zdobywając ezoteryczne teksty, główny bohater pozna nową grupę umiejętności. Każdy przedmiot tego typu to inna szkoła zdolności. Zatem, aby mieć możliwość dostępu do wszystkich talentów shinobi, należy odnaleźć wszystkie księgi.

Poniżej znajdziesz nazwę ezoterycznego tekstu oraz jego położenie w świecie gry. Niektóre księgi otrzymasz od postaci niezależnych - za wykonanie dla nich przysługi - lub w trakcie rozwijania głównego wątku fabularnego.

Informacje na temat rozwijania postaci, doświadczenia oraz umiejętności znajdziesz na stronie: Sekiro - rozwój postaci: umiejętności, Żywotność, Siła ataku.


Ezoteryczny tekst shinobi

Tę księgę otrzymasz od rzeźbiarza w trakcie rozwoju głównego wątku fabularnego. Odwiedź go, gdy zdobędziesz przynajmniej jeden punkt umiejętności.


Ezoteryczny tekst protezy

Tę księgę otrzymasz również od rzeźbiarza, ale dopiero gdy zdobędziesz trzy narzędzia protezy. Wówczas porozmawiaj z tę postacią, a wręczu ci Ezoteryczny tekst protezy.


Ezoteryczny tekst Ashiny

Tę księgę otrzymasz od Tengu z Ashiny z Fortecy przy bramie zamku, za pomoc w zabiciu bandytów.

Opis tego zadania pobocznego znajdziesz na stronie: Sekiro - Tengu z Ashiny: szczury.


Ezoteryczny tekst Senpou

Tę księgę zdobędziesz w Świątyni Senpou, górze Kongo. Przed Główną salą wejdź do jaskini, na jej końcu znajduje się pagoda, w której odnajdziesz tekst. Opisaliśmy to miejsce na stronie: Sekiro - Tereny świątyni, Główna sala.


Ezoteryczny tekst Mushin

Tę księgę znowu otrzymasz od w Tengu z Ashiny. Aby ją zdobyć, musisz najpierw wykonać pierwsze zadanie dla tej postaci (opisane powyżej).

Z Tengu z Ashiny ponownie spotkasz przy posążku rzeźbiarza: Kapliczka Wielkiego Węża za Zamkiem w Ashinie. Porozmawiaj z nim.

Aby być godnym przyjęcia od niego daru, należy udowodnić swoją wartość. W tym celu musisz osiągnąć mistrzostwo sztuk walki. Aby tego dokonać, zdobądź najwyższy poziom zdolności jednej ze szkół. Gdy wykupisz za punkty umiejętności ostatni talent w jednym z drzewek sztuk (shinobi, protezy, Ashiny, świątynne), porozmawiaj z Tengu, a wręczy ci Ezoteryczny tekst Mushin.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły