Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - proteza shinobi: narzędzia, ulepszanie, symbole ducha

Wszystko o narzędziach i ulepszeniach protezy shinobi (ręki).

Wilk, główny bohater, niemal od początku gry ma dostęp do narzędzi protezy shinobi, czyli przyrządów, które może wykorzystać podczas walki.

Te akcesoria bardzo przydają się podczas pojedynków, gdyż zwiększają wachlarz ataków, a co więcej, zastosowanie wybranych narzędzi jest wskazane podczas starcia z niektórymi przeciwnikami (np. topór rozbija tarcze rywali, które są odporne na zwykłe ataki).

Narzędzia protezy można ulepszać, dzięki czemu zyskują nowe funkcje.


Narzędzia protezy

Aby korzystać z nowego narzędzia protezy, należy najpierw odnaleźć przedmiot, dzięki któremu zamontujemy ten przyrząd. Tę czynność wykonamy u rzeźbiarza w Zaniedbanej świątyni.

Po zamontowaniu nowego narzędzia, trzeba je najpierw wyekwipować. Jednocześnie możemy posiadać tylko trzy aktywne przyrządy.

Aby skorzystać z narzędzia podczas walki, należy wybrać jedno z trzech akcesoriów za pomocą odpowiedniego przycisku (trójkąt na PS4, Y na XBO). O aktualnie wybranym przyrządzie informuje nas ikona w prawym, dolnym rogu ekranu.

Użycie narzędzia wiąże się z wykorzystaniem symboli ducha. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

Podstawowe wersje narzędzi protezy shinobi (ręki):

  • shuriken
  • topór
  • włócznia
  • dusza ogniowa
  • petarda shinobi
  • mglisty kruk

Ulepszanie narzędzi protezy

Każde narzędzie możemy ulepszać. Modyfikacja polega na tym, że ulepszony przyrząd posiada nowe funkcje, aczkolwiek bazujące na pierwotnym akcesorium. Przy czym poprzednie narzędzie nie zniknie i nadal możemy z niego korzystać.

Akcesoria można ulepszać u rzeźbiarza. Modyfikacja wiąże się z wydaniem senów, waluty gry, a także musimy posiadać odpowiednią ilość materiałów (złomu żelaznego, złomu magnetytowego, czarnego prochu czy wosku tłuszczowego) oraz - w niektórych przypadkach - specjalnych przedmiotów, które można odnaleźć w świecie gry lub kupić u handlarza.

Modyfikowanie przyrządów shonobi odbywa się w kolejności, którą przedstawia drzewko rozwoju ulepszeń narzędzi protezy.


Symbole ducha - korzystanie z narzędzi protezy shinobi

Za każdym razem gdy skorzystamy z narzędzi protezy, ubędzie nam symboli ducha (ich aktualna liczba wyświetlona jest w prawym, dolnym rogu ekranu gry). W zależności od przyrządu liczba symboli ducha potrzebna do jednego użycia może być różna (np. zwykły shuriken to jeden symbol, a dysza ogniowa to aż 3).

Symbole ducha uzyskujemy podczas eksploracji świata (gdy się do nich zbliżymy, zostaną automatycznie dodane do naszego ekwipunku, nie trzeba ich ręcznie zbierać). Możemy je również zakupić przy posążku rzeźbiarza.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze