Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Dolina pod mostem: ucieczka przed wężem

Jak nie dać się złapać wężowi.

Na tej stronie zamiesiliśmy opis drogi pomiędzy posążkiem rzeźbiarza: Mur podzamcza - schody a Forteca przy bramie zamku. Etap ten składa się przede wszystkim z ucieczki przed wężem.

Idź w dół ścieżki. Zeskakując na niższe partie skał, a także korzystając z gałęzi, przedostań się na półkę skalną z zaroślami (1). Uważaj na węża, który od tego momentu zacznie patrolować ten obszar.

Gdy tylko zeskoczysz na ziemię, ukryj się w zaroślach. Przed sobą zobaczysz jaskinię (2). Poczekaj aż wąż odejdzie i zeskocz na ziemię. Biegnij w stronę groty. Na jej końcu zeskocz na podłoże.

Za chwile pojawi się pełzający przeciwnik. Obróć się i idź w lewo (3). Zeskocz na półkę skalną, aby się ukryć przezd jego wzrokiem. Gdy wąż odejdzie, wskocz na górę i kieruj się w stronę zarośli (4). Poczekaj chwilę, by wycofał się tego miejsca i rusz w kierunku ściany skalnej (5).

Podejdź do krawędzi (6), przylgnij do ściany i podążaj w stronę namiotu (7). Wejdź do niego, gdy wąż nie będzie patrzył w twoją stronę.

W namiocie poczekaj chwilę. Wąż zbliży się do ciebie. Gdy zobaczysz jego oko i czerwoną kropkę (8), wyprowadź uderzenie.

Przeciwnik wpadnie w szał, a ty w tym czasie wyjdź palankinu i biegnij w przeciwnym kierunku - stronę skał i gałęzi (9).

Użyj linki z hakiem, by przedostać się na górę, potem biegnij skalnym korytarzem, aż dotrzesz do przepaści. Przemieść się na drugą stronę. Na szczycie odnajdziesz fortecę oraz posążek rzeźbiarza: Forteca przy bramie.

W lokacji z wężem znajduje się przedmiot Ziarno pęknięcia. Jeśli chcesz go zdobyć, wróć tutaj, gdy uciekniesz przed pełzającym przeciwnikiem. Wówczas wąż już nie będzie cię niepokoił i możesz w spokoju zwiedzić to miejsce.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze