Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Elita Ashiny, Jinsuke Saze

Boss w zamku.

Boss Jinsuke Saze znajduje się w zamku w Ashinie. Pomieszczenie, w którym będzie na ciebie czekał, położone jest obok posążka rzeźbiarza: Dojo Ashiny w górnej wieży.

Boss stoi na drodze na dach zamku. Wspinając się po nim dotrzesz do kolejnego potężnego przeciwnika: Genishiro Ashiny.

  • Boss charakteryzuje się tym, że bardzo szybko wyciąga miecz z pochwy i atakuje nim błyskawicznie, co może być mylące dla osoby z nim walczącej. Dlatego należy być cały czas przygotowany na uderzenie wroga.
  • Od razu gdy wejdziesz na arenę walki z bossem, podbiegnij do niego i wyprowadź silny atak, który zrani go zanim na dobre rozpocznie się pojedynek (fragment filmu poniżej: od 00:08 do 00:14).
  • Cięcia wyprowadzane przez Jinsuke Saze są bardzo groźnie. Jeśli nie wykonasz w porę uniku lub nie odskoczysz, boss odbierze Wilkowi znaczną część paska życia. Dlatego dbaj o jak najwyższy poziom punktów zdrowia.
  • Najlepszym sposobem walki z Jinsuke jest wykonanie w odpowiednim momencie uniku. Boss wyprowadzi swój atak, a Wilk zwinnie go ominie, jednocześnie otrzyma szanse na wyprowadzenie skutecznego kontrataku.
  • Jak skutecznie uniknąć ciosu rywala? Należy podejść blisko do bossa i zanim jeszcze Jinsuke Saze wyprowadzi swój atak, wykonaj unik lekko w bok (fragment filmu poniżej 00:55-01:20). Następnie odskocz do tyłu. Oczywiście cała sekwencja wymaga wyczucia, ale nie można z unikiem czekać do ostatniego momentu. Lepiej wykonać tę akcję trochę wcześniej niż za późno.
  • Parowanie nie zawsze jest najlepszą metodą obrony, gdyż - mimo wykonania bloku - boss może zadać obrażenia shinobi.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Koralik modlitewny.

W pomieszczeniu, w którym przed chwilą stoczyłeś walkę z Jinsuke, znajdziesz:

  • Wątrobę węgorza
  • Złom magnetytowy

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze