Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry spoza Game Passa wkrótce w chmurze Microsoftu?

Z zielonej chmury wielki deszcz.

Gra w chmurze to świetna funkcja, dzięki której można sprawdzić wybrane tytuły z Xboxa bez pobierania ich na dysk. Do tej pory można było grać w chmurze wyłącznie w tytuły znajdujące się w bibliotece Game Passa, ale Microsoft zapowiadał już plany rozszerzenia usługi o tytuły spoza subskrypcji. Wygląda na to, że może to stać się dość szybko.

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że GTA V, Elden Ring oraz Soul Hackers 2 pojawiły się na stronie Xbox Cloud Gaming, choć nie ma ich w Game Passie.

Są dwie możliwości – albo abonenci Game Passa posiadający wymienione gry będą mogli grać w nie w chmurze, albo trafią one do Game Passa. Możliwe też, że tak szybkie ujawnienie nadchodzących tytułów to zwykła pomyłka. Microsoft co prawda już wcześniej zapowiadał rozszerzenie usługi o gry spoza subskrypcji, ale nie padły konkretne daty poza ogólnikową „końcówką roku”, więc tak szybkie spełnienie obietnic byłoby zaskoczeniem.

Jeśli chodzi o pozostałe gry, które miałyby trafić do usługi Cloud Gaming, mowa o m.in. Red Dead Redemption 2, Sekiro, Wiedźminie 3, a nawet Metal Gear Solid 2&3 HD Collection z Xboxa 360.

W polskiej wersji witryny Xbox Cloud Gaming nadal nie widać wymienionych tytułów. Możliwe, że Microsoft szykuje się do ogłoszenia na zbliżających się targach Gamescom w Kolonii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze