Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Wężooka Shirafuji

Boss korzystający z broni palnej.

Na Wężooką natkniesz się wchodząc po półkach skalnych i kierując się w stronę Twierdzy. Gdy tylko podejdziesz do pomnika Buddy, rozpocznie się walka.

Starcie z Wężooką Shirafuji nie jest obowiązkowe. Możesz ominąć tego bossa, wspinając się na półkę skalną, która znajduje się na lewo od pomnika (wskazaliśmy ją żółtą strzałką na poniższym obrazie).

 • Boss posiada dwie kropki życia. Możesz pozbawić go pierwszej, zakradając się do niego od tyłu i zadając mu śmiertelny cios. Jak tego dokonać? Przebiegnij obok niego i wskocz na półkę skalną (wskazaliśmy ją na powyższym obrazku). Przejdź wzdłuż skały, a potem wbiegnij na most. Gdy zobaczysz, że pasek życia bossa znikł, zawróć. Uważaj na pociski, które polecą w twoim kierunku. Przeciwnicy będą cię ostrzeliwać, dlatego staraj się biec jak najszybciej i wykonać sprawny zwrot. Aby uniknąć obrażeń od wystrzałów, możesz użyć parasol, dzięki któremu osłonisz się przed pociskami i bezpiecznie wejdziesz na most.
 • Ukryj się za skałami i idź w kierunku bossa. Poczekaj aż przestanie cię szukać (zniknie żółty trójkąt nad jego głową). Następnie zeskocz z półki skalnej i podejdź po cichu do Wężookiej, by zadać jej śmiertelny cios.
 • Gdy pozbawisz rywala pierwszej kropki życia, rozpocznie się walka. Kiedy boss wstanie, zadaj mu kilka ciosów i wycofaj się.
 • Boss korzysta z broni palnej. Pocisków możesz unikać lub blokować.
 • Wężooka korzysta z ataków z czerwonym znakiem. Są bardzo groźnie, dlatego wykonaj odskok do tytuł, gdy tylko zobaczysz złowieszczy symbol.
 • Gdy jesteś blisko bossa, paruj jego ciosy w odpowiednim momencie, aby wpływać na jego posturę.
 • Gdy rywal kopnie cię, shinobi nieznacznie się oddali od przeciwnika. Bądź wówczas przygotowany na wystrzał, gdyż zawsze po kopniaku spodziewaj się ataku dynasowego.
 • Atakuj bossa po tym jak zakończy swoją sekwencję ciosów lub po udanie wykonanym uniku.
 • Używaj petard shinobi, aby na chwilę wyprowadzić przeciwnika z równowagi. To świetna okazja, aby zadać bossowi obrażenia.
 • Dobrym momentem do zadania obrażeń jest atak z czerwonym symbol rywala. Gdy unikniesz tego uderzenia, podbiegnij do przeciwnika i wykonaj silny atak.
 • Pod koniec walki, gdy pasek postury bossa będzie prawie w całości zapełniony, bądź bardziej agresywny. Pamiętaj, że twoje ataki, które blokuje rywal, również wpływają na jego pasek postawy. Nie zapominaj o obronie i parowaniu ciosów bossa.
 • Arena walki jest mała, a boss jest dosyć szybki i korzysta z ataków dystansowych. Dlatego staraj się z nim walczyć przy pomniku Buddy, abyś miał możliwość oddalenia się w jedno z trzech miejsc, w których możesz wyleczyć się i zregenerować pasek postury. Ukrywając się za skałą masz kilka sekund, aby użyć przedmiotu leczącego lub odpocząć. Wskazaliśmy te miejsca żółtą strzałką na obrazku powyżej i poniżej.

Obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz koralik modlitewny. Na arenie walki Wężooką odnajdziesz Złom magnetytowy.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze