Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Młyn wodny, Wejście do ślubnej jaskini

Zdobywamy kamień ochronny.

Dotarłeś do tego miejsca, idąc główną ścieżką od strony wsi Mibu.

Za posążkiem rzeźbiarza znajduje się ścieżka (1) prowadząca do bossa: Wodna O'Rin. Przy skale siedzi Jinzaemon Kumano (2), z którym porozmawiaj.

Możesz ominąć arenę walki z bossem, wchodzą do rzeki (3). Gdy dotrzesz do drewnianego mostu, wejdź na niego i skręć w lewo, i idź w górę ścieżki. Uważaj na widmowego samuraja, który pojawi się na moście.

Co ciekawe, gdy wejdziesz na arenę walki z bossem po raz pierwszy od strony ścieżki, wyjścia będą zablokowane. A jeśli najpierw ominiesz Wodną O'Rin, wchodząc do rzeki i wskakując na most, i dopiero potem wejdziesz na arenę walki, to będziesz mógł swobodnie opuszczać miejsce pojedynku.

Wosk tłuszczowy leży obok wodospadu.

Gdy pokonasz - lub ominiesz bossa - wejdziesz na most, na którym pojawi się widmowy przeciwnik. Pod wodospadem, na skałach, znajduje się skrzynia (4), w której mieści się boska trawa. Zeskocz na skały ze wzgórza (5), które położone jest obok budynku (6).

Gdy dotrzesz do budynku (6), zobaczysz przed nim grupę odwróconych tyłem przeciwników. Użyj na olbrzymie z dzwonem (7) techniki ninjustsu: lalkarz, co ułatwi starcie z pozostałymi wrogami.

Następnie podsłuchaj monolog, podchodząc do zamkniętych drzwi. Aby przedostać się do wewnątrz, schyl się, przejdź pod podłogą budynku (8) i skorzystaj z obrotowego przejścia.

W budynku:

  • porozmawiaj z postacią (9)
  • zabierz boskie konfetti (10) leżące przy posągu
  • zabierz czerwoną grudkę (11) leżącą za dzbanami

Następnie wyjdź z budynku przez otwór (12). Na zewnątrz znajdziesz:

  • złom adamantowy - za budynkiem
  • koralik modlitewny (13) - na strychu budynku (za pomocą linki z hakiem wskocz przez otwór okienny na poddasze)

Jeśli jesteś gotowy, idź w górę ścieżki (14), by stoczyć pojedynek z bossem: Zdeprawowana Mniszka

Gdy pokonasz Zdeprawowaną Mniszkę, odblokujesz dostęp do jaskini oraz do posążka rzeźbiarza: Wejście do ślubnej jaskini, a także zdobędziesz umiejętność umożliwiającą pływanie pod wodą. Możesz zanurzyć się do każdego zbiornika wodnego, jaki do tej pory odkryłeś, co warto uczynić, żeby zebrać cenne przedmioty.

Po wejściu do jaskini Zamek w Ashinie zostanie zaatakowany, przez co nie będziesz mógł swobodnie korzystać z posążków rzeźbiarza w tym regionie. Otoczenie nieznacznie się zmieni (niektóre drzwi będą zamknięte, pojawią się nowe drogi i przeciwnicy, a dostęp do Komnaty Kuro będzie utrudniony).

Wejdź do jaskini i zabierz z ołtarza (15) Kamień ochronny. Udaj się teraz do Zamku w Ashinie. Najbliższy posażek rzeźbiarza znajduje się w Wejściu do opuszczonego lochu.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły