Skip to main content

Sekiro - boss: Gyoubu Oniwa

Boss dla cierpliwych.

Demon Gyoubu Oniwa jest jednym z pierwszych dużych bossów, których spotkasz w Sekiro: Shadows Die Twice.

Arena walki z tym przeciwnikiem jest ogromna, choć zamknięta. Z tego powodu nie możesz uciec przed potężnym wrogiem. Ewentualnie możesz uratować się, korzystając Posążka powrotu, ale czas potrzebny na użycie tego przedmiotu może nie wystarczyć, aby w porę uciec przed rywalem.

Przygotowanie do walki

 • Na tym etapie gry powinieneś mieć już przynajmniej dwa nasiona tykwy, dzięki którym możesz użyć trzykrotnie tykwy leczniczej. Jeśli ich nie odnalazłeś, skorzystaj z naszej strony: Sekiro - sekrety i znajdźki: nasiona tykwy, gdzie znaleźć, na której pomagamy odszukać te przedmioty.
 • Oprócz tykwy leczniczej, koniecznie miej w ekwipunku podręcznym Granulki, dzięki którym również wyleczysz rany. Można je zakupić u handlarzy lub odnaleźć w świecie gry.
 • W walce z bossem pomocne mogą być cukierki Ako lub Ungo, które - kolejno - zwiększają siłę ataku oraz odporność na obrażenia. Znajdziesz je między innymi w na terenie fortecy.
Podczas walki z Gyoubu bądź zawsze przygotowany do uderzenia przeciwnika.

Walka z bossem - kluczowe porady

 • Bardzo ważne walce z tym bossem jest parowanie jego ciosów, dlatego trzymaj katanę wysoko uniesioną, aby zawsze być przygotowanym na jego uderzenie. Parowanie serii ataków wiąże się z utrzymaniem postury.
 • Nie możesz pozwolić, aby wróg przełamał twoją postawę. Dlatego - gdy zobaczysz, że pasek postury niebezpiecznie zapełnia się - wycofaj się i opuść miecz, aby shinobi szybciej zregenerował pasek postawy.
 • Parowanie ciosów przynosi lepszy efekt niż uniki i odskoki, gdyż włócznia bossa ma bardzo duży zasięg. Dlatego właśnie unik lub odskok nie zawsze przyniesie pożądany efekt.
 • Pamiętaj, że poziom życia wpływa na pasek postury. Im jest on mniejszy, tym shinobi wolniej odzyskuje zdolność do odbijania ataków. Dlatego zadbaj, aby żywotność była jak najwyższa.
 • Trzymanie się z tyłu konia nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda, boss nie sięgnie cię włócznią, ale koń może uderzyć cię kopytami.

I faza walki - Gyoubu Oniwa

 • Gdy boss przyjedzie na koniu bliżej ciebie (obrazek powyżej), podbiegnij do niego i zadaj mu 2-3 uderzenia, po czym wycofaj się (fragment filmu poniżej: od 00:05 do 00:15). Jeśli zrobisz to sprawnie, przeciwnik nie zdąży zablokować ciosów.
 • Teraz ustaw się na środku lokacji, abyś miał swobodę działania. Czekaj tutaj spokojnie na wroga, ale pamiętaj, aby mieć cały czas ustawiony blok (miecz uniesiony do góry).
 • W początkowej fazie wróg może krążyć wokół ciebie i być nieco rozwścieczony. Ty zachowaj spokój.
 • Gdy wróg najeżdża na ciebie, zablokuj cios, a wówczas boss zatrzyma się i odwróci do ciebie. Bądź blisko konia, nie uciekaj. Trzymaj blok i pozwól, aby wróg zadał serię trzech potężnych ataków. Po wyprowadzeniu ostatniego ciosu, boss będzie przez krótką chwilę zmęczony. To twoja szansa. Od razu wyprowadź silne uderzenie (obrazek poniżej) i wycofaj się (odskok do tyłu). Prezentujemy tę akcję we fragment filmu poniżej: od 00:30 do 00:45).
 • Powtarzaj tę czynność (zablokowanie ciosu podczas najazdu bossa, a następnie pozwolenie na trzykrotne uderzenie). Bądź bardzo cierpliwy. Nie atakuj, gdy nie ma sensu. Wycofuj się i opuszczaj katanę, by szybko regenerować pasek postury.
 • Pamiętaj o kluczowej poradzie: wysoki pasek zdrowia to znaczne szybsze odnawianie się pustury, dlatego zregeneruj żywotność zawsze gdy spadnie poniżej połowy paska zdrowia.
 • Rzucaj w rywala shurikenami. Nie zabierają zbyt wiele punktów życia bossowi, ale zadanie nawet małych obrażeń może przyczynić się do końcowego sukcesu.
 • Po niektórych atakach wroga zobaczysz obok jego szyi zieloną ikonę. Znaczy to, że możesz użyć linki z hakiem, aby się do niego przyciągnąć. Unikaj jednak frywolnego wykorzystywania tej szansy i skup się najlepiej na momencie, gdy boss zaczyna wirować swoim ostrzem zataczając kręgi. Gdy tylko to zacznie, pojawi się zielony znak (obrazek poniżej), użyj linki, a wskoczysz pod sam brzuch konia. Zadaj tutaj mocne uderzenie i odczekaj, aż boss odjedzie.
 • Unikaj również specjalnych ataków wroga, gdy pojawi się czerwony znak na ekranie, odskocz w bok, bo w tej fazie wróg będzie chciał rzucić w ciebie swoją włócznią.
 • Powtarzaj dwa wspomniane sposoby: przyjęcie ciosów i atak oraz wskok pod konia, aby zabierać życie bossowi i wreszcie wykonać pierwszą eliminację i przejść do drugiej fazy

II faza walki - Gyoubu Oniwa

 • Na początku tej fazy, boss będzie rozwścieczony. Pozwól mu krążyć wokół siebie, blokuj ciosy i unikaj walki.
 • W zasadzie w drugiej fazie wykonujesz dokładnie te same ataki, co wcześniej, ale musisz przygotować się na to, że boss zyskał z kolei kilka groźnych dodatkowych ataków, a jeden z nich może praktycznie od razu pozbawić cię życia.
 • Po pierwsze, zwróć uwagę na to, że w tej fazie boss szarżuje na ciebie z wyciągniętą włócznią. Musisz stanąć dokładnie naprzeciw bossa i zacisnąć blok na nieco dłużej. Boss przejedzie przez ciebie, ale nie zabierz ci życia.
 • Po drugie, wystrzegaj się przede wszystkim ataku z czerwonym symbolem (obrazek powyżej). Wróg położy włócznię na ziemi i będzie chciał cię powadzić i przerzucić, co zabierze ci prawie cały pasek zdrowia. Musisz w odpowiedniej chwili uskoczyć (fragment filmu poniżej: od 10:00 do 10:10).
 • Po trzecie, boss będzie podskakiwał z koniem do góry, więc i ty w tym momencie odskakuj.
 • Unikaj zatem specjalnych ataków, a jednocześnie wykonuj dokładnie te same ataki ze swojej strony, co wcześniej. To pozwoli ci systematycznie zabierać bossowi życie.

Gyoubu Oniwa - obejrzyj walkę

Możesz również zobaczyć walkę z bossem na naszym kanale. Pamiętaj, że istnieją inne sposoby pokonania bossów - my prezentujemy możliwie najskuteczniejszy i najprostszy:

Zobacz na YouTube

Za pokonanie Gyoubu Oniwy otrzymasz Wspomnienie, dzięki któremu zwiększysz siłę ataku, a także Mechaniczną lufę, dzięki której możesz ulepszać narzędzia protezy. Koniecznie zanieść ten przedmiot do rzeźbiarza.

Gdy mgła zniknie podbiegnij do posążku rzeźbiarza: Bramy zamku w Ashinie i aktywuj go. Nie zapomnij zwiedzić pozostałej części lokacji: Forteca przy bramie zamku.


Read this next