Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Wejście do opuszczonego lochu

Zwiedzamy Opuszczony loch.

Formalnie posążek rzeźbiarza o nazwie: Wejście do opuszczonego lochu zalicza się do posążków, które wchodzą w skład Zamku w Ashinie. Ze względu na to, że tuż za figurą znajduje się wejście do Opuszczonego lochu, kolejnego regionu w grze, można uznać, że jest to punkt „startowy” na tym obszarze.

Do Opuszczonego lochu można się dostać na dwoma drogami. Jedna i druga ścieżka prowadzi przez lokację Zbiornik w Ashinie. Na stronie: Sekiro - Zbiornik w Ashinie - w części B i C - opisaliśmy, jak przedostać się do Opuszczonego lochu.

Opuszczony loch to jeden z najmniejszych regionów grze, w całości położony pod ziemią. Formalnie znajdują się tutaj tylko dwa posążki rzeźbiarza:

  • Podziemny kanał wodny
  • Przepastna głębina

W gruncie rzeczy jest to lokacja przejściowa do kolejnych regionów, czyli:

  • Świątyni Senpou, góra Kongo
  • Głębin w Ashinie

Droga do posążka rzeźbiarza: Podziemny kanał wodny

Obok posążka rzeźbiarza spotkasz Kramarza z lochu. Mam w swojej ofercie kilka ciekawych przedmiotów.

Podejdź do drzwi i zejdź po schodach. Podziemiach spotkasz nieumarłych przeciwników. Każdego z nich musisz zabić dwukrotnie. Gdy wróg polegnie po raz pierwszy, po chwili powstanie - wówczas znowu musisz pozbawić go życia.

Od razu po wejściu do lochu, po prawej stronie, znajduje się niskie przejście (1) do pomieszczenia, w którym znajdziesz środek uspakajający oraz jednego truposza.

Cofnij się do głównego korytarza. Po lewej stronie znajduje się kolejne pomieszczenie (2). Odnajdziesz w nim Notatkę więźnia.

Spójrz w górę. Zobaczysz drewnianą konstrukcję (3), po której można chodzić. Idąc po belkach, ominiesz przeciwników.

W poniżej położonej jaskini znajduje się droga prowadząca do bossa: Wojownik Shichimen, a dalej do posążka rzeźbiarza: Przepastna głębina, ale zanim się tam udasz, idź prosto w kierunku posążka rzeźbiarza: Podziemny kanał wodny.

Przy jednej z krat stoi postać - Dojun (4). Porozmawiaj z nim. Poprosi cię o pomoc w dosyć nietypowej sprawie. Chce, abyś przyprowadził do niego samuraja lub żołnierza. W ten sposób rozpocznie się zadanie poboczne.

Pozbieraj przedmioty znajdujące się wokół Dojuna, w tym Środki uspakajające i Czerwoną grudkę.

Teraz twoim celem jest odblokowanie posążka rzeźbiarza: Podziemny kanał wodny. Znajduje się on kilkanaście metrów w głębi lochu (5)


Droga do posążka rzeźbiarza: Przepastna głębina i rejonu: Głębiny w Ashinie (przejście przez Opuszczony loch); boss: Wojownik Shichimen

Odnajdź wejście do korytarza (6), które położone jest w dolnej jaskini - najniżej położona część lochu. Naprzeciwko Dojuna (4) znajduje się wgłębienie w ziemi. Zeskocz i odszukaj wejścia do tunelu.

Idąc korytarzem, dotrzesz do obszernej groty. W oddali znajduje się boss: Wojownik Shichimen (7), a także przejście do posążka rzeźbiarza: Przepastna głębina (8).

Aby dostać się do tego posążka, musisz najpierw pokonać bossa.

Jeśli zdecydowałeś się na walkę z Wojownikiem Shichimenem i wygrałeś ją, wskocz na półkę skalną (8). Kilka metrów dalej odnajdziesz posążek rzeźbiarza: Przepastna głębina.


Droga do posążka rzeźbiarza: Przepastna głębina i rejonu: Głębiny w Ashinie (od strony Zbiornika w Ashinie)

Istnieje inna droga, którą dotrzesz do Przepastnej głębiny i Głębin w Ashinie. W tym celu udaj się do Zbiornika w Ashinie. Na końcu strony: Sekiro - Zbiornik w Ashinie opisaliśmy, jak można dostać się do posążka rzeźbiarza Przepastna głębina od drugiej strony groty, w której znajduje się boss.

Jednak, aby tego dokonać, musisz zmierzyć się z innym bossem - Samotny cień, fechmistrz. Gdy go pokonasz, odblokujesz przejście do jaskini w Opuszczonym lochu.

Poniżej, w grocie, dostrzeżesz bossa: Wojownika Shichimena (7). Zignoruj go. Podejdź do ściany po prawej stronie. Zeskocz na niżej położoną półkę skalną (9), a potem pobiegnij do posążka rzeźbiarza: Przepastna głębina (10).


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze