Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Jaskinia w Zatopionej Dolinie: ukryte przejście i zabicie węża

Odnajdujemy ukrytą lokację i pokonujemy wielkiego węża.

Jaskinia w Zatopionej Dolinie to dobrze ukryta lokacja, gdzie znajduje się jeden posążek rzeźbiarza, a także skrót, którym można przedostać się z regionu: Świątynia Senpou, góra Kongo do Przejścia do Zatopionej Doliny.

Odkrywając tę lokację, możesz zabić wielkiego węża, który znajduje się w Przejściu do Zatopionej Doliny, a tym samym zdobyć przedmiot o nazwie: świeże wnętrzności węża.

Aby mieć możliwość odkrycia ukrytego Przejścia do Zatopionej Doliny i zabicia wielkiego węża, musisz wykonać dwa zadania:

Zacznij od eksploracji Zatopionej Doliny. Gdy dotrzesz do Twierdzy i użyjesz Klucza do kapliczki w Twierdzy, wyjdziesz na zewnątrz. Kiedy wejdziesz most, ten zawali się i pojawi się wielki wąż, który zacznie cię ściągać. Ucieknij do posążka rzeźbiarza: Rozdarta jaskinia. Możesz teraz zwiedzić pozostałą część regionu, ale nie jest to wymagane, więc skorzystaj szybkiej podróży.

Udaj się na początek lokacji Świątynia Senpou, góra Kongo, tam, gdzie znajduje się mechanizm, który wypuszcza latawiec. Zabij po cichu przeciwnika w bambusowym kapeluszu (1), korzystając ze zdolności: Lalkarz ninjutsu. W ten sposób wróg będzie na twoich usługach - podejdzie do dźwigni (2), wypuszczając latawiec w powietrze.

Udaj się do miejsca, gdzie spotkasz staruszkę (3) oraz gdzie rośnie wielkie drzewo (4). Ta lokacja znajduje się pomiędzy posażkiem rzeźbiarza: Świątynia Senpou, góra Kongo a Shugendo.

Wejdź na drzewo, zaczep się o latawiec (5) i przeskocz na drugą stronę urwiska (6). Używając linki z hakiem, wespnij się po skałach na rozległą półkę skalną. Przechodząc przez jaskinię, odblokujesz posążek rzeźbiarza: Jaskinia w Zatopionej Dolinie , a idąc dalej dotrzesz do Przejścia do Zatopionej Doliny.

Gdy dojdziesz do urwiska, wejdź na koniec belki (7). Na dole ujrzysz wielkiego węża (8). Pojawi się w tym miejscu tylko wówczas, jeśli wcześniej runął most, a ty uciekłeś przed gadem. Jeśli będzie to twoja pierwsza wizyta w tej lokacji, nie będziesz mógł zabić węża.

Zeskocz z belki na węża i wykonaj atak, gdy zobaczysz czerwoną kropkę. Powtórz atak, gdy po raz drugi pojawi się czerwona kropka. Shinobi rozpruje flaki wężowi, a ty wylądujesz bezpiecznie po drugiej stronie zerwanego mostu i otrzymasz świeże wnętrzności węża.

W małej jaskini, odnajdziesz kroplę smoczej krwi oraz owinięty posążek Jizo.

Zeskocz do wody lub użyj posążka powrotu, aby wydostać się z tego miejsca.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły