Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Łowca shinobi Enshin z Misen

Pierwszy boss w tym rejonie.

Łowca shinobi Enshin z Misen to boss, który stoi na ścieżce do kolejnego posążku rzeźbiarza Bambusowe zbocze, a tym samym blokuje drogę do posiadłości rodu Hirata.

Możesz ominąć tę lokację, a tym samym bossa, korzystając ze skrótu do tunelu prowadzącego do posążka rzeźbiarza: Główna sala. Opisaliśmy tę drogę na stronie: Sekiro - Ścieżka do posiadłości.

  • Zanim rozpoczniesz właściwą walkę z bossem, postaraj się wywabić lub zabić po cichu przeciwników w tej lokacji, aby nie przeszkadzali ci podczas starcia z Łowcą shinobi Enshinem z Misen,
  • Możesz pozbawić bossa pierwszego paska życia, zakradając się i zadając mu śmiertelny cios,
  • Dosyć łatwo rozpoznać, kiedy przeciwnik atakuje. Wystrzegaj się jak ognia jego zabójczych ataków piką, odskakując lub wykonując unik w bok,
  • Unik, choć bardzie ryzykowny, jest lepszym rozwiązaniem, bo wykonując go w odpowiednim momencie, znajdziesz się na plecach wroga i możesz mu zadać serię uderzeń.
  • Odskok jest bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Wykorzystaj go w sytuacji, gdy wiesz, że unik nie wystarczy, aby obronić się przed atakiem bossa.
  • Gdy po kontrze, przeciwnik zacznie odbijać twoje ciosy, wycofaj się i poszukaj kolejnej okazji do kontrataku. Oczywiście, jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować sparować jego ataki, by wyprowadzić swoje.
  • Dobrym sposobem walki z Łowcą shinobi jest obieganie wroga, biegając cały czas wokół niego. Trzymaj bezpieczny dystans, a gdy boss wyprowadzi atak, omiń go i szybko podbiegnij za jego plecy i zasyp go serią cięć.

Nagrodą za pokonanie Łowcy shinobi Enshina z Misen jest Koralik modlitewny.

Pokonując tego bosa, odblokujesz dostęp do posążka rzeźbiarza: Bambusowe zbocze.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze