Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Lekarka Emma: smoczy mór

Zadanie poboczne: leczymy chorych, którzy cierpią na smoczy mór.

Smoczy mór to choroba, która dotyka postacie niezależnie oraz wpływa na pomoc losu.

Więcej informacji na temat tego schorzenia znajdziesz na stronie: Sekiro - smoczy mór: konsekwencje, leczenie .

Gdy po raz pierwszy na ekranie pojawi się informacja o esencji moru, porozmawiaj z rzeźbiarzem, który zachorował na tę przypadłość, a potem z Emmą. Obie te postacie znajdziesz w Zaniedbanej świątyni.

Emma wyjaśni ci, na czym polega ta dolegliwość i poprosi, abyś wrócił do niej za jakiś - nieokreślony - czas.

Trudno stwierdzić, ile czasu musi dokładnie minąć, ale podróż do innego posążka rzeźbiarza i powrót do Zaniedbanej świątyni powinna wystarczyć, aby lekarka odnalazła rozwiązanie problemu.

Emmę (1), tym razem, odnajdziesz w świątyni - stoi obok rzeźbiarza (2). Porozmawiaj z nią. Poprosi cię o przyniesienie próbki krwi osoby, która również zachorowała na smoczy mór.

Sprawdź swój dobytek (ekwipunek), aby dowiedzieć się z przedmiotu, która poznana przez Wilka postać zachorowała. Będzie to jedna z osób, którą wcześniej spotkałeś, ale nie zawsze będzie to ta sama osoba. Najczęściej są to postacie z wczesnego etapu gry, jak staruszka, jej syn lub kramarz z wroniego zagonu.

Podczas rozmowy z osobą, która zachorowała na smoczy mór, pobierz od niej próbkę krwi, a potem przekaż ją Emmie. Lekarka poprosi, abyś dał jej trochę czasu. Przenieś się do dowolnego posążku rzeźbiarza, po czym wróć do Zaniedbanej świątyni i ponownie porozmawiaj z Emmą.

Wręczy ci Kroplę smoczej krwi oraz Amulet leczenia. Użyj pierwszego przedmiotu przy dowolnym posążku. W ten sposób wyleczysz wszystkie osoby chore na smoczy mór, a wskaźnik Pomocy losu wróci do nominalnej wartości.

Porozmawiaj jeszcze raz z Emmą, która wręczy ci Sake z Ahiny, a potem z rzeźbiarzem. Decyzja o tym, czy przekażesz mu napój, należy do ciebie.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze