Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Tereny pałacu, Żerowisko, Sanktuarium

Docieramy do Boskiego Smoka i zdobywamy jego łzy.
Sekiro - Tereny pałacu, Żerowisko, Sanktuarium Docieramy do Boskiego Smoka i zdobywamy jego łzy.

Do posążka rzeźbiarza Tereny pałacu dotarłeś wpływając podwodnym przejściem i omijając Wielkiego Karpia Koi.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wejście do budynku i otworzenie wrót (1), za którymi znajdują się schody prowadzące do posążka rzeźbiarza: Wielka sakura. Tym samym odblokowałeś skrót pomiędzy dwoma częściami Źródlanego Pałacu.

W głębi budynku odnajdziesz:

  • skrzynię (2), w której leży nasiono tykwy
  • bramę (3), którą wyjdziesz na zewnątrz

Posążek rzeźbiarza: Żerowisko

Gdy wyjdziesz przez bramę (3), wskocz na dach budynku i podejdź do krawędzi. Spójrz w lewo - zobaczysz gałąź (4). Wskocz na nią, a potem zeskocz na dach budynku. Następnie zaczep się o hak kolejnej budowli.

W ten sposób przedostałeś się do obszaru, gdzie znajduje się kolejny posążek rzeźbiarza. Punkt kontrolny Żerowisko (5) zlokalizowany się na niżej położonej platformie. W tym miejscu możesz rozpocząć czynności związane z karmieniem Wielkiego Karpia Koi, co doprowadzi do jego śmierci, a także porozmawiać z dziwnie wyglądającą postacią.

Więcej informacji na temat, jak poradzić sobie z ogromną rybą znajdziesz na stronie: Sekiro - Wielki Karp Koi: jak pokonać i ominąć.


Posążek rzeźbiarza: Sanktuarium

Za budynkiem, który znajduje się obok posążka rzeźbiarza: Tereny pałacu, usytuowana jest ścieżka (6), którą dotrzesz do ostatniego posażka w tym regionie. Dostaniesz się na nią wskakując na gałęzie (7) dużego drzewa.

Gromy z nieba oznajmią ci, że w pobliżu czają się wrogowie, więc bądź ostrożny. Pokonaj trzech przeciwników ciskających piorunami i idź cały czas w górę. Po drodze znajdziesz kroplę smoczej krwi oraz posążek rzeźbiarza: Sanktuarium (8).

Na końcu ścieżki znajduje się niewielka grota (9), w której mieści się ołtarz. Podchodząc do niego i modląc się przy kamieniu, po chwili przeniesiesz się do osobnej lokacji, w której rozpocznie się walka z bossem: Boski Smok. Pokonując go, otrzymasz jego łzy, ważny przedmiot fabularny.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły