Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Siedem Włóczni Ashiny - Shikibu Toshikatsu Yamauchi

Spotkanie w Księżycowej wieży.

Boss: Siedem Włóczni Ashiny - Shikibu Toshikatsu Yamauchu to bardzo wymagający przeciwnik. Na wczesnym etapie gry może stanowić nie lada wyzwanie, a nawet doświadczony gracz może mieć niemałe trudności, aby go pokonać.

Ten boss jest opcjonalnym przeciwnikiem. Nie broni dostępu do żadnej lokacji, a przedmioty, które znajdują się na terenie walki z tym wrogiem można zebrać i uciec. Na końcu strony opisaliśmy, gdzie dokładnie znajdują się te cenne rzeczy.

Siedem Włóczni Ashiny - Shikibu Toshikatsu Yamauchu odnajdziesz w Zbiorniku w Ashinie przed schodami prowadzącymi do Księżycowej wieży, którą miałeś okazje zwiedzić w prologu.

Walkę z tym przeciwnikiem możesz podjąć dopiero gdy dotrzesz do Zamku w Ashinie.

  • Do ekwipunku podręcznego warto przerzucić Cukierki Ungo, które - po zażyciu - zmniejszają obrażenia żywotności otrzymywane w atakach fizycznych. Z racji tego, że boss zadaje ogromnie obrażenia, ten przedmiot wspomoże cię w walce.
  • Boss posiada dwie kropki życia. Zakradając się do niego od tyłu, możesz zadać mu śmiertelny cios, pozbawiając go pierwszego paska życia. Aby wykonać ten manewr, musisz skorzystać z przejścia ukrytego za skałami. Na poniższym filmie (fragment: 00:00 - 01:10) pokazaliśmy, jak tego dokonać.
  • Od razu gdy zadasz śmiertelny cios bossowi, wyprowadź silny atak. Przeciwnik zanim się ocknie, otrzyma kolejne obrażenia.
  • Boss zadając ci dwa, maksymalnie trzy, uderzenia jest w stanie pozbawić się całego paska życia, dlatego tak ważne w tym pojedynku jest skoncentrowanie się na obronie.
  • Przeciwnik dzierży ogromną włócznię, która ma bardzo duży zasięg ataku. Część uderzeń możesz sparować, ale gdy Siedem Włóczni Ashiny zasypie cię atakami, szybko przełamie twoją posturę, dlatego wyprowadzenie bloku w odpowiednim momencie jest kluczowe, jeżeli chcesz walczyć w zwarciu z tym rywalem.
  • Rzucone w odpowiednim momencie Petardy shinobi ogłuszą na chwilę rywala. Wówczas szybko zaatakuj bossa.
  • Istnieje dosyć łatwy sposób na wygranie walki z tym bossem. Otóż: gdy tylko zbliżysz się do rywala, należy skoczyć na niego (spójrz na obrazek powyżej); gdy się od niego odbijesz, wyprowadź dwa szybkie cięcią, po czym znowu skocz na wroga - i powtarzaj czynność do skutku. Kluczem do sukcesu jest szybkie i rytmiczne wciskanie przycisków odpowiedzialnych za skok i atak. Na poniższym filmie zaprezentowaliśmy tę technikę. Niektóre ataki bossa mogą dosięgnąć shinobi i go zranić. Wówczas należy błyskawicznie wycofać się i zregenerować zdrowie.
  • Inną metodą walki z bossem jest wykonywanie uników w odpowiednim momencie. „Kręcąc się” wokół rywala i unikając jego ciosów, wyprowadź kontratak po jego ataku, po czym znowu przejdź do obrony, skupiając się na wykonywaniu uników.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz Koralik modlitewny.

Przy drzewie, obok schodów znajdziesz Złom żelazny, a na tylnym balkonie wieży odnajdziesz Owinięty posążek Jizo.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze