Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - parasol: jak odblokować

Jak korzystać z Wmontowanego parasola i jak odblokować wszystkie wersje parasola.

Parasol to jedno z narzędzi protezy, czyli akcesorium, dzięki któremu zwiększymy naszą siłę bojową w grze Sekiro Shadows Die Twice. Z poniższych informacji dowiesz się, jak korzystać z parasola w walce, jak go odnaleźć i odblokować, a także poznasz wszystkie rodzaje parasola.


Na tej stronie:


Parasol - do czego służy, jak korzystać

Wmontowany parasol, czyli podstawowa wersja parasola, działa jak tarcza. Kiedy aktywujemy parasol, wówczas będziemy osłonięci z każdej strony i do momentu, dopóki nie puścimy przycisku odpowiedzialnego za aktywowanie parasola. Jednak nie wszystkie uderzenia, można odeprzeć w ten sposób. Ataki specjalne oraz podcięcia przechodzą przez osłonę z parasola.

Co ważne, ukrywanie się pod osłoną parasola powoduje, że wolniej spada postura bohatera niż w przypadku parowania za pomocą miecza.

Każdorazowe użycie Wmiontowanego parasola - a także innych jego wersji - zużywa 1 symbol ducha.


Wmontowany parasol - jak odblokować

Podstawowa wersja tego narzędzia protezy jest dosyć prosta do odblokowania. Przedmiot niezbędny do zamontowania nowego narzędzia protezy, czyli Żelazna Forteca, zakupisz od Borsuka Czarnego Kapelusza za 1600 Sen. Brosuk Czarny Kapelusz ukrywa się w lokacji Stary grób, obok zamku w Ashinie.

Sprzedawcę znajdziesz we wskazanym poniżej budynku w dolnej części lokacji Stary Grób, którego pilnuje kilku przeciwników. Niedaleko znajduje się zniszczony most.

Kiedy zdobędziesz Żelazną Fortecę, udaj się do Rzeźbiarza, by zamontować nowe narzędzie protezy.

WSKAZÓWKA: Zwróć uwagę, że Borsuk Czarny Kapelusz po jakimś czasie przemieści się w do Świątyni Senpou, góry Kongo i wówczas nie będziesz mógł zakupić od niego przedmiotu Żelazna Forteca. Warto więc pospieszyć się z zakupem. Jeśli jednak nie uda ci się w porę kupić tego przedmiotu, wróć do wskazanego budynku, gdy Zamek w Ashinie zostanie zaatakowany przez najeźdźców. Wówczas - tym samym budynku - odnajdziesz na podłodze wspomniany przedmiot.


Parasol - gdzie znaleźć i rodzaje

Dzięki ulepszeniom parasola możemy zdobyć nowe wersje parasola, by uzyskać nowe funkcje:

  • Magnetyczny parasol - dodatkowo można odbijać wrogie ataki; można ulepszyć u Rzeźbiarza w zamian za Seny i odpowiednią liczbę materiałów.
  • Parasol Feniksa - dodatkowo chroni nas przed obrażeniami ze strony widmowych wrogów; można ulepszyć u Rzeźbiarza w zamian za Seny i odpowiednią liczbę materiałów.
  • Parasol Suzaku - dodatkowo chroni nas przed obrażeniami od ognia i zapobiega powstawaniu stanu "w płomieniach"; można ulepszyć u Rzeźbiarza w zamian za Seny i odpowiednią liczbę materiałów.

Spis treści: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Sekiro - znajdźki i sekrety: narzędzia i ulepszania protezy

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze