Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - walka: podstawy, atakowanie

Wszystko o wyprowadzaniu ataków.

Na tej stronie zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat wyprowadzania atakowania w Sekiro: Shadows Die Twice.

Więcej na temat innych aspektów związanych z walką znajdziesz na stronie:

Poszczególne elementy walki można trenować z Hanbeim Nieśmiertelnym, który znajduje się w lokacji Zaniedbana świątynia. To dobry nauczyciel, przy którym możemy czuć się bezpiecznie. Warto skorzystać z jego usług, dzięki niemu bowiem szybko podszkolimy umiejętności walki.


Wyprowadzanie ataków

Shinobi, walcząc z przeciwnikami, używa jednoręcznej broni - katany. Za jej pomocą może wyprowadzać dwa rodzaje ataków:

  • Słaby, ale szybki (należy nacisnąć jeden raz przycisk R1 na PS4, RB na XBO lub LPM na PC) - to podstawowy atak, skuteczny przy wyprowadzaniu serii cięć - w przypadku w walki ze zwykłymi wrogami, ale także z tymi potężniejszymi. Zasypanie wroga licznymi uderzeniami skutkuje tym, że przełamiemy jego postawę, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że zadamy mu śmiertelny cios.
  • Silny, ale wolny (należy przytrzymać przycisk R1 na PS4, RB na XBO lub LPM na PC) - zadaje większe obrażenia niż słaby, ale jego wykonanie trwa dłużej (atak musi się naładować). Mocne uderzenie potrafi przełamać posturę słabszych przeciwników. W walce z silniejszymi wrogami przydaje się w sytuacjach, gdy po jednym ciosie należy się wycofać, aby uniknąć ataku rywala.

Gdy przeciwnik wyprowadza atak, możemy wytrącić go z równowagi, wykonując szybkie cięcie.

Atakować można również podczas spadania. Jeszcze w powietrzu, gdy zbliżymy się do rywala, należy wyprowadzić uderzenie. Na przeciwników można naskakiwać. Wówczas, po odbiciu, należy wyprowadzić szybki atak.

Podczas biegu również można atakować. Gdy zbliżymy się do przeciwnika, należy wcisnąć przycisk odpowiadający za uderzenie. Wówczas shinobi wykona finezyjny obrót zakończony cięciem (należy jeden raz nacisnąć przycisk) lub pchnięciem (należy przytrzymać przycisk).


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze