Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Źródlany Pałac, boss: (prawdziwa) Zdeprawowana Mniszka

Pierwszy boss w regionie: Źródlany Pałac.

Do Źródlanego Pałacu dostałeś się, spełniając szereg warunków. Jak tego dokonać, wyjaśniliśmy na stronie: Sekiro - wejście do Źródlanego Pałacu.

Zejdź po grubej linie na ziemię. Odblokuj posążek rzeźbiarza: Źródlany Pałac (1). Za bramą, na moście, pojawi się boss: (prawdziwa) Zdeprawowana Mniszka, którego nie można ominąć - musisz wygrać z nim starcie, aby przejść dalej.


Boss: (prawdziwa) Zdeprawowana Mniszka

Choć w nazwie bossa przymiotnik prawdziwa nie występuje, to po jego pokonaniu okaże się, że to była właśnie prawdziwa Zdeprawowana Mniszką, którą wcześniej zabiłeś przed wejściem do Ślubnej jaskini.

Walka z bossem jest podobna do tej, którą stoczyłeś wcześniej. Na stronie: Sekiro - boss: Zdeprawowana Mniszka znajdziesz podstawowe informacje, jak walczyć z tym przeciwnikiem.

Poniżej natomiast przedstawiliśmy różnice, wskazówki i porady dotyczące starcia z (prawdziwą) Zdeprawowaną Mniszką:

 • Boss posiada aż trzy kręgi życia.
 • Każda faza walki różni się od siebie.
 • W podręcznym ekwipunku umieść środki uspakajające lub fioletową tykwę - w trzeciej fazie boss wykonuje ataki, które wywołują efekt przerażenia.

I faza

 • Kluczem do sukcesu w tej fazie jak przełamanie postury wroga. Możesz dokonać tego, gdy pasek życia bossa nie dojdzie nawet do połowy, a to dzięki temu, że poziom postawy przeciwnika wolno się regeneruje. Dlatego atakuj rywala i odbijaj jego ataki w odpowiednim momencie, by naruszać cały czas jego posturę.
 • Postaraj się jak najszybciej przełamać posturę bossa. Można to zrobić w miarę szybko, często blokując ciosy rywala i zadając obrażenia. Lecz sam pamiętaj o postawie. Po odbiciu kilku uderzeń wycofaj się, by odpocząć i zregenerować pasek postury.
 • Boss często skacze w twoją stronę. Postaraj się ominąć ten atak, pozostając w tyle lub wykonać unik, by szybko dopaść do niego i zadać obrażenia
 • Ataki bossa z czerwonym znakiem staraj się omijać lub przeskakiwać nad nimi. Udany unik lub skok da ci szanse na wyprowadzenie kontrataku.
 • Gdy jesteś oddalony od bossa, pobiegnij w jego stronę i okrąż go. Prawie zawsze uda ci się uniknąć ataku rywala, po którym znajdziesz się za jego plecami. To doskonała szansa na wyprowadzenie 2-3 ciosów.

II faza

 • Boss, co jakiś czas, zamienia się w cień, który bardzo szybko atakuje Wilka. W tym stanie nie możesz zadać mu obrażeń. Skup się na obronie, aby uniknąć jego ataków. Przeskakuj szybko i zwinnie z gałęzi na gałąź, które znajdują się nad mostem. Po kilku chwilach Zdeprawowana Mniszka wróci do swojej podstawowej formy. Wówczas możesz zeskoczyć na most i kontynuować walkę.
 • Najłatwiej unikać ciosów bossa, gdy ten przybierze formę cienia, skacząc pomiędzy trzema gałęziami w kółko. Dosyć łatwo wykonać tę czynność. „Kręć się” wokół rywala, cały czas zmieniając pozycję.
 • Gdy dojrzysz, że boss przybrał standardową formę, zeskocz ostrożnie na most, i jeszcze w locie zaatakuj go.
 • Walka w drugiej fazie jest podobna do pierwszej: paruj uderzenia, atakuj, gdy to jest możliwe, unikaj trudnych do odbicia ciosów, by jak najszybciej przełamać posturę przeciwnika i pozbawić go drugiego kręgu życia.

III faza

 • Ta faza różni się od pierwszych dwóch tym, że boss stanie się szybszy, a jego ataki mają większy zasięg, dlatego uważnie oceniaj odległość pomiędzy twoją postacią a przeciwnikiem.
 • Boss, od czasu do czasu, rzuci w ciebie zieloną mazią, która wywołuje efekt przerażenia. Możesz ominąć ten atak. A jeśli dopadnie cię wspomniany efekt, użyj środka uspakajającego lub fioletowej tykwy.
 • W tym etapie walki - ze względu na to, że ataki Mniszki są najgroźniejsze oraz że trudniej przełamać posturę rywala - skup się na obronie i wyczekuj okazji do zadania obrażeń.
 • Istnieje łatwy sposób, by szybko pozbawić bossa prawie całego paska życia. Rzuć petardę shinobi, zajdź rywala od tyłu i zadaj mu 2-3 uderzenia, po czym znowu rzuć petardą. Jeśli dobrze zgrasz w czasie rzuty petardami z atakowaniem, to przeciwnik nie będzie miał szansy skontrować twoich ciosów.

(prawdziwa) Zdeprawowana Mniszka - obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Wspomnienie: Prawdziwa Mniszka i Smoczy certyfikat, dzięki któremu oferta handlarzy rozszerzy się, a także pojawią się przedmioty w nieograniczonej ilości (na przykład: boskie konfetti).

Odblokuj posążek rzeźbiarza: Cynobrowy most i przejdź przez bramę.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły