Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - jak szybko zdobyć monety (złoto, seny) oraz przedmioty

Najlepsza metoda.

Sekiro: Shadows Die Twice sprawia problemy nawet weteranom serii Dark Souls, ale nie warto się poddawać. Szczególnie, że pewne sztuczki mogą umożliwić łatwiejszą rozgrywkę, z mniejszą liczbą zgonów.

Jeden z takich pomysłów pozwala na zdobywanie większej ilości przedmiotów i monet, kluczowych dla rozwoju bohatera. Przy odpowiednim wykorzystaniu wzmocnień i tzw. grindowaniu (powtarzaniu tej samej sekwencji kilka razy), szybko zyskasz walutę i najważniejsze materiały.

Dzięki opisanej poniżej metodzie nie tylko uzyskasz znacznie więcej surowców, ale też nauczysz się lepiej walczyć i sprawniej eliminować podstawowych przeciwników.

Jak zdobyć więcej złota i przedmiotów

Aby wykorzystać najlepszą metodę na łatwe pieniądze i ekwipunek, będziesz potrzebował dwóch kluczowych przedmiotów:

  • Balon mienia Mibu (zielony)
  • Balon bogactwa Mibu (złoty)

Baloniki poukrywane są w różnych (czasem trudno dostępnych) miejscach świata Sekiro. Zdarza się również, że te cenne przedmioty pozostawiają pokonani przeciwnicy.

Gdy wykonasz już pierwszy krok i zdobędziesz balony, czas na właściwy etap. Zanim zaczniesz zabijać przeciwników, użyj balonu mienia Mibu, który zwiększa liczbę uzyskiwanych przedmiotów.

Następnie, kiedy już oczyścisz całą lokację z wrogów, przebij złoty balonik, który zwiększa ilość zdobywanego złota. Przedmiot działa też na monety, które już „leżą” w świecie gry, więc zostaje tylko przebiec obok trupów, przytrzymując przycisk zbierania pieniędzy.

Nie pomyl kolejności. Najpierw zielony, a potem złoty balonik - w innym przypadku sztuczka nie zadziała i zmarnujesz cenne przedmioty. Pamiętaj również, aby nie podnosić żadnych monet przed użyciem złotego balonu.

W grę wchodzi również wspomniane wcześniej grindowanie. Co prawda nawet pojedyncza „sesja” z balonami zapewni ci więcej przedmiotów i monet niż zwykle, ale kluczem do szybkiego rozwoju postaci jest ciągłe powtarzanie procesu.

Dzięki przeniesieniu się do posążka, odrodzisz wszystkich wrogów w lokacji i będziesz mógł powtórzyć sztuczkę, zwiększając jej efektywność.

Kilka powtórzeń powinno zapewnić ci nawet 4 punkty doświadczenia, które będziesz mógł wydać na umiejętności shinobi.

Pamiętaj jednak, aby co jakiś czas wydać pieniądze u kupca - w przypadku porażki stracisz znaczną ilość i twoje starania pójdą na marne. Warto też nabyć sakiewki ze złotem, w których można przechowywać monety i nie tracić ich z chwilą śmierci.

Jakie miejsce wybrać?

Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego miejsca - nie każda lokacja nadaje się do omawianej metody. Kluczowe jest wybranie fragmentu świata, który ma wiele łatwych do pokonania, ale zapewniających sporą ilość złota przeciwników.

Najlepszą lokacją - dostępną już na początku gry - jest ścieżka do posiadłości rodu Hirata. Każdy z występujących tam przeciwników zapewnia 34 punkty doświadczenia i 23 złote monety, a czasem również rzadkie materiały, w tym czarny proch.

Możesz też oczywiście zdecydować się na inne miejsce. Ważne jest, abyś opanował rozkład przeciwników i nie miał problemu z ich szybką eliminacją - tak, aby proces przebiegał sprawnie.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze