Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - leczenie: tykwa lecznicza, przedmioty leczące

Jak leczyć się, jak odnawiać tykwy lecznicze.

Leczenie w Sekiro: Shadows Die Twice odbywa się w dosyć tradycyjny sposób - głównie poprzez przedmioty leczące. Do dyspozycji mamy kilka możliwości, ale najczęściej używamy tykwy leczniczej i granulek.

Tykwa to przedmiot wielokrotnego użytku, który - po wypiciu - przywraca określoną ilość zdrowia. Na początku gry możemy skorzystać tylko z jednej tykwy. Wraz z postępami w grze, odnajdziemy nasiona, które zwiększą liczbę użyć tego leku.

Gdy zdobędziemy nasiono tykwy, należy udać się do Emmy, lekarki, która zwiększy zapas przedmiotu leczącego o jedno użycie. Tę postać spotkamy w Zaniedbanej świątyni, przed budynkiem, w którym znajduje się rzeźbiarz.

Za każdym razem gdy odpoczniemy przy posążku rzeźbiarza, tykwa lecząca odnowi się do maksymalnej liczby użyć.

Innym przedmiotem służącym do leczenia są Granulki. Działają podobnie do tykwy, ale efekt następuje stopniowo. Granulki często możemy znaleźć w świecie gry lub zakupić u handlarzy. W podręcznym ekwipunku można posiadać ograniczoną liczbę tego przedmiotu.

Niezależnie, czy użyjemy Tykwy leczniczej czy Granulek, to poziom naszego zdrowia nie zawsze wzrośnie do maksymalnego poziomu. Wpływ na działanie przedmiotów leczących mają umiejętności bierne, takie jak Metoda Emmy czy leczenie shinobi. Zdolności te zdobywamy w trakcie rozgrywki, pokonując bossów, lub wykupując je za punkty umiejętności.

Aby korzystać z przedmiotów leczących należy je przenieść do ekwipunku podręcznego.

W świecie gry znajdziemy jeszcze inne przedmioty, które nie tylko leczą, ale też neutralizują różne negatywne efekty, takie jak płomienie czy trucizna. Czytaj dokładnie ich opisy, aby wiedzieć, czego należy użyć, gdy dosięgną cię niemiłe konsekwencje ataków przeciwników.

W dalszym etapie gry zdobędziemy ryż, który działa podobnie do granulek, ale ma większą moc (szybciej i efektywniej leczy). Aby go pozyskać, należy dostać się do Wewnętrznego sanktuarium w Świątyni Senpou, górze Kongo. To potężny przedmiot, który wręczy nam - i odnowi jego zapas - Boskie dziecko odnowienia.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze