Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Brama zamku w Ashinie

Docieramy do Zamku w Ashinie.

Po pokonaniu bossa, Gyoubu Oniwę, z którym walczyłeś na terenie Fortecy przy bramie zamku, odblokujesz posążek o nazwie Brama zamku w Ashinie, a także dostęp do ostatniej lokacji w tym rejonie.

Ścieżka prowadzi pod górę. Po prawej stronie, na wzniesieniu, odnajdziesz trzech zabójców w bambusowych kapeluszach, którzy są celem zadania pobocznego, którego zleceniodawcą jest Tengu z Ashiny.

Na wprost zobaczysz zamkniętą bramę (1). Możesz się na nią dostać za pomocą linki z hakiem. Za bramą znajduje się kilku przeciwników, w tym wilki. Jeśli chcesz ich ominąć, skorzystaj ze skrótu.

Najpierw wskocz na pierwszą gałąź (2), a potem na kolejną (3). Tym sposobem dotrzesz na mur (4).

Jeśli chcesz, możesz użyć skrótu (5) i ominąć lokację za bramą (6), by przedostać się bliżej Zamku w Ashinie, tym bardziej, że spotkasz tam trudnych przeciwników. Z drugiej strony warto się pofatygować i udać się do lokacji za bramą (6), albowiem odnajdziesz tam Złom żelazny (za budynkiem w rogu).

Niezależnie, czy wybrałeś ścieżkę na skróty czy dłuższą drogę dotrzesz do dziedzińca przed zamkiem (7). Zanim wejdziesz do środka, przygotuj się na walkę z bossem, szalejącym bykiem. Gdy przeciwnik ruszy w twoją stronę, nie będzie odwrotu.

Musisz go pokonać, aby przedostać się do nowego rejonu, Zamku w Ashinie.

Jeśli jesteś gotowy, zabij dwóch wartowników (8) i ostrożnie wejdź na dziedziniec. Zabij po cichu kolejnego strażnika. Gdy podejdziesz bliżej, rozpocznie się walka.


Boss: Płonący Byk


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze