Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Długoręki Parecznik Sen'un

Parecznik nożycoręki.
Sekiro - boss: Długoręki Parecznik Sen'un Parecznik nożycoręki.

Długoręki Parecznik Sen'un znajduje się wewnątrz mniejszej świątyni w lokacji: Tereny świątyni. Jest to opcjonalny boss, do którego możesz wrócić później, jeśli nie uda ci się go pokonać za pierwszym podejściem.

  • Zanim rozpoczniesz starcie z bossem, wyeliminuj mniejsze pareczniki, aby nie przeszkadzały ci w walce z potężnym przeciwnikiem. Dwa znajdują się na podłodze, a dwa na belkach stropowych. Te stojące na ziemi zabij shurikenem, a do tych na belkach podejdź - lub przeskocz bliżej za pomocą linki z hakiem - i zabij kataną.
  • Pierwszą kropkę życia bossowi możesz odebrać zeskakując na niego z belki stropowej (na obrazku powyżej). Oczywiście duży parecznik nie może cię wcześniej zauważyć, aby powiodło się skrytobójstwo. Jeśli wcześniej dojrzał cię, wycofaj się i poczekaj, dopóki nie przestanie cię szukać.
  • Kluczem do sukcesu w tej walce jest rytmiczne parowanie. Nie uciekaj od bossa, ale staw mu czoła. Na początku pojedynku poczekaj na ruch przeciwnika. Gdy wyprowadzi swój atak, polecający na zadaniu serii uderzeń, ty odbijaj każdy cios. Sparowanie ataku w odpowiednim momencie, wpłynie na posturę przeciwnika. Im więcej odbijesz ciosów rywala, tym jego pasek postawy będzie rósł.
  • Po każdej serii uderzeń, boss na chwilę zatrzyma się. To twoja szansa na zadanie mu obrażeń.
  • Uważaj - gdyż po chwili, po zakończeniu serii uderzeń - boss wyprowadzi atak nożycowy oznaczony czerwonym znakiem. Przeskocz nad nim, odbij się od rywala i spadając, wyprowadź atak. Gdy wylądujesz ma podłodze, przygotuj się do odbicia kolejnej serii uderzeń.
  • Wykonuj powyższe czynności dopóki nie przełamiesz postawy bossa. Gdy pasek postury przeciwnika zapełni się, masz tylko chwilę, aby podbiec do rywala i zadać mu śmiertelny cios.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz Żółty proch oraz Koralik modlitewny.

W pomieszczeniu, w którym walczyłeś z bossem, znajdziesz Czarny proch.

Długoręki Parecznik Sen'un- obejrzyj walkę


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze