Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - boss: Zdeprawowana Mniszka

Ostatni boss w regionie: Głębiny w Ashinie.

Zdeprawowana Mniszka broni dostępu do ślubnej jaskini, gdzie znajduje się kamień ochronny - bardzo ważny przedmiot fabularny. Boss znajduje się na końcu lokacji Młyn wodny.

Choć jest to jeden z głównych bossów, to starcie z nim nie należy do najtrudniejszych.

 • Walka składa się z tylko z jednej fazy.
 • Pomocnym przedmiotem w walce z bossem jest boskie konfetti, dzięki któremu zadasz przeciwnikowi większe obrażenia. Nie jest to jednak przedmiot konieczny do wygrania pojedynku z tym rywalem.
 • Nastaw się na obronę. Zdeprawowana Mniszka to przykład bossa, z którym lepiej walczyć przechodząc do defensywy, wyczekując jego ataków, po których wyprowadzamy kontrę.
 • Boss nie jest trudnym przeciwnikiem, choć warto być cierpliwym. Jego wolne ruchu i przewidywalne ataki pozwalają zaplanować kontratak.
 • Większość ataków rywala można bez problemów odbić lub uniknąć poprzez odskok do tyłu.
 • W pierwszej części walki skoncentruj się na obronie. W odpowiednich momentach wyprowadzaj atak, aby stopniowo uszczuplać zdrowie rywala. W drugiej części (gdy pasek życia bossa zmniejszy się o połowę) możesz przejść do ofensywy. Częste blokowanie ciosów przeciwnika oraz wyprowadzanie uderzeń wpłynie na zwiększanie poziomu postury Zdeprawowanej Mniszki, co konsekwencji doprowadzi do tego, że przełamiesz jej postawę i zadasz śmiertelny cios.
 • Od razu po wejściu na arenę walki, gdy pojawi się boss, podbiegnij do niego i zadaj mu obrażenia.
 • Trzymaj bossa na średni dystans. Dzięki temu będziesz na tyle blisko, aby uchronić się przed jego atakiem, a także wyprowadzić kontratak w odpowiednim momencie.
 • Podczas walki, jak zawsze, sprawdzą się niezawodne petardy shinobi. Rzucone w odpowiednim momencie ogłuszą na chwilę przeciwnika. Wtedy należy podbiec do niego i wyprowadzić atak. Spróbuj również w tym momencie zajść od tyłu rywala. Przeciwnik przyjmie wówczas więcej twoich uderzeń.
 • Najlepszym momentem do zadania obrażeń jest atak bossa, który składa się z pięciu obrotów (obrazek powyżej). Gdy zobaczysz, że Zdeprawowana Mniszka rozpoczyna sekwencję „piruetów”, licz je w myślach. Co prawda, ta seria uderzeń ma szeroki zasięg, ale trzymaj się w miarę blisko rywala, aby po piątym obrocie do niego podbiec i wyprowadzić silny cios.
 • Zdeprawowana Mniszka co jakiś czas wyskakuje w twoją stronę, by wyprowadzić atak. Możesz go sparować, ale lepiej odbiec lub odskoczyć na bok, aby uderzenie nie sięgnęło shinobi. Wówczas masz okazję do podbiegnięcia i wykonania ataku.
 • Gdy zobaczysz na ekranie czerwony znak, podskocz (jak na obrazku poniżej), żeby uniknąć ciosu. Spadając, wyprowadź atak, który zrani przeciwnika.

Zdeprawowana Mniszka - obejrzyj walkę

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz: Wspomnienie: Zdeprawowana Mniszka oraz umiejętność: Technika oddychania Mibu.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Sekiro: Shadows Die Twice

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze