Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - powrót do Zamku w Ashinie

Docieramy do Źródlanego Pałacu.

Po tym jak zwiedziłeś całą lokację Głębiny w Ashinie, pokonałeś bossa: Zdeprawowana Mniszka oraz zabrałeś Kamień ochronny ze Ślubnej jaskinie, a także zdobyłeś przedmioty niezbędne do odprawienia rytuału, możesz udać się do Kuro, który przebywa w swojej komnacie w Zamku w Ashinie.

Pamiętaj, że od momentu, gdy pokonałeś Zdeprawowaną Mniszkę, możesz nurkować w wodzie. Warto odwiedzić wszystkie lokacje, w których znajdują się zbiorniki wodne. Pod wodą bowiem leży wiele cennych przedmiotów, które warto zdobyć.

Niestety, ale zamek został zaatakowany przez najeźdźców. Niektóre części tego rejonu zmieniły się. Pojawiły się nowe przejścia, a niektóre zostały zablokowane. Zanim dotrzesz do panicza, musisz rozprawić się z nowymi - trudniejszymi do pokonania - jednostkami, a także odblokować ponownie posążki rzeźbiarza, znajdujące się w tej lokacji. Dodatkowo, w Zamku w Ashienie pojawią się nowi bossowie (więcej na ten temat poniżej).


Droga w kierunku komnaty Kuro, boss: Wielki shinobi Sowa

Podróż rozpocznij od przeniesienia się do posążka rzeźbiarza: Wejście do opuszczonego lochu. Z tego miejsca udaj się w kierunku dachu Zamku w Ashinie.

Wyjdź z Opuszczonego lochu, przejdź przez most (1). Skręć w lewo (2) i idź w wzdłuż muru, do posążka rzeźbiarza: Zbiornik w Ashinie, aby go odblokować. Zbiornik w Ashinie nie uległ zmianom i występują w nim ci sami przeciwnicy, co wcześniej. Nie znajdziesz w tej lokacji nowych przedmiotów i przeciwników.

Przejdź przez duże wrota, wespnij się na górę, a potem odblokuj posażek rzeźbiarza: Zamek w Ashinie. Idąc po schodach, dotrzesz do zamkniętej bramy prowadzącej do zamku. Wejdź na dach budynków, a dalej przejdź po drewnianej kładce (3) na boczne zadaszenie zamku.

W tym miejscu znajduje się wielu silnych wrogów. Jeśli nie możesz sobie z nimi poradzić, przebiegnij po dachu w kierunku otworu okiennego, za którym znajduje się posążek: Sień w górnej wieży (4) lub przebiegnij po kolejnej kładce (5) w kierunku bossa: Wielki shinobi Sowa. Ze względu na to, że odpoczynek przed walką z potężnym przeciwnikiem jest jak najbardziej wskazany, więc zregeneruj siły zanim udasz się na szczyt zamku.

Na dachu spotkasz przybranego ojca. Porozmawiaj z nim. Wybranie przez ciebie jednej z dwóch opcji dialogowych będzie miało wpływ na zakończenie gry.

Więcej infotmacji na ten temat znajdziesz na stronie: Sekiro - wszystkie zakończenia.

Jeśli zdecydowałeś się - wbrew kodeksowi - pozostać wierny Kuro, to rozpocznie się walka z Wielkim shinobim Sową. Jeśli posłuchałeś ojca, po obejrzeniu filmu przerywnikowego rozpocznie się finałowa walka z bossami: Emma, Łagodne Ostrze i Isshin Ashhina.

W nagrodę za pokonanie Wielkiego shinobi Sowę otrzymasz Wspomnienie: Wielki shinobi Sowa oraz Pachnącą gałąź.

Następnie udaj się do komnaty Kuro, schodząc po schodach. Porozmawiaj z nim kilkukrotnie. Jeśli masz niezbędne składniki do odprawienia rytuału, możesz rozpocząć przygotowywanie zapachu, dzięki któremu możesz przedostać się do Źródlanego Pałacu. Na stronie: Sekiro - wejście do Źródlanego Pałacu opisaliśmy dokładnie, jakie czynności należy wykonać, aby spełnić warunki wejścia do ostatniej lokacji w grze.

Możesz udać się do Źródlanego Pałacu lub odblokować na nowo posążki rzeźbiarza w Zamku w Ashinie, pokonując opcjonalnych bossów, opisanych poniżej.


Boss: Skuty Ogr

Za posążkiem rzeźbiarza: Sień w górnej wieży znajduje się pomieszczenie, z którego po belkach możesz przejść na parter zamku (6), gdzie czeka cię walka z bossem Skuty Ogr.

  • Opis walki z bossem: Skuty Ogr znajduje się na stronie: Sekiro - boss: Skuty Ogr. Skuty Ogr z zamku w Ashinie zadaje większe obrażenia, ale przebieg walki jest podobny do starcia, w którym uczestniczyłeś w Podzamczu w Ashinie. Możesz pozbawić tego rywala jednego kręgu życia, spadając na niego z belki. Wygrywając pojedynek z tym przeciwnikiem otrzymasz: koralik modlitewny oraz 3. Stopień leczenia shinobi

Na parterze zamku:

  • znajdziesz złom adamantowy
  • odblokujesz wrota prowadzące do schodów, którymi dotrzesz do posażka rzeźbiarza: Zamek w Ashinie
  • odnajdziesz przejście prowadzące w kierunku posążków rzeźbiarza: Stary grób i Kapliczka Wielkiego Węża

Boss: Samotny cień, Plugaworęki

Jest to kolejny przedstawiciel przeciwników z kategorii samotnych ceni. Znajduje się w pomieszczeniu obok posążka rzeźbiarza: Dojo Ashiny w górnej wieży.

  • Walka z bossem: Samotny cień, Plugaworęki przypomina starcie z: Samotnym cieciem, fechmistrzem, gdyż również odbywa się na małej przestrzeni, ale Plugaworęki często w swoich atakach używa trucizny. Atakując od razu bossa narazisz się, że podczas pojedynku będziesz musiał walczyć również z jeszcze jednym - fioletowym - szermierzem, który stoi przy ścianie (na obrazku poniżej), co znacznie komplikuje walkę. Jednak jego obecność możesz przełożyć na swoją korzyść. Zakradnij się do fioletowego przeciwnika i zabij go od tyłu, używając techniki ninjutsu: Lalkarz - wówczas stanie po twojej stronie i pomoże ci walce z bossem.

W nagrodę za pokonanie Plugaworękiego otrzymasz: Wosk tłuszczowy oraz koralik modlitewny.


Boss: Bezgłowy (Zamek w Ashinie)

Na dnie fosy - okalającej zamek, od strony posążka rzeźbiarza: Stary grób - odnajdziesz bossa: Bezgłowego oraz kilka ciężkich sakiewek.

  • Opis walki z bossem: Bezgłowy znajduje się na stronie: Sekiro - boss: Bezgłowy. Co prawda, walka w wodzie z tym przeciwnikiem ma trochę inny przebieg, ale na wspomnianej stronie zamieściliśmy najważniejsze porady i wskazówki. Przede wszystkim, zanim jeszcze wskoczysz do fosy, użyj fioletowej tykwy lub środka uspakajającego, a także boskiego konfetti. Postaraj się okrążać bossa, pływając wokół niego i zadając mu obrażenia, tak, aby jego ciosy nie dosięgły Wilka. W nagrodę za pokonanie Bezgłowego zdobędziesz Wyduchowienie Ungo.

Boss: Samotny cień, włócznik Masanaga

Przy posążku rzeźbiarza: Kapliczka Wielkiego Węża natkniesz się na bossa: Samotny cień, włócznik Masanaga.

  • Walka z bossem: Samotny cień, włócznik Masanaga przypomina starcie z: Samotnym cieciem, fechmistrzem, z tym, że odbywa się na większej arenie, a Masanga często w swoich atakach używa trucizny. Możesz pozbawić go pierwszego kręgu życia zaciągając go w pobliże zamku w Ashinie. Gdy zacznie się wycofywać, zakradnij się i zadaj mu śmiertleny cios w plecy.

W nagrodę za pokonanie Masanagi otrzymasz: zółty proch oraz koralik modlitewny, a przy posążku odnajdziesz kroplę smoczej krwi.


Boss: Bezgłowy (Podzamcze Ashiny)

Po zdobyciu umiejętności nurkowania w wodzie, możesz zmierzyć się jeszcze z jednym bossem Bezgłowym. Znajdziesz go w Podzamczu w Ashinie, ale dostaniesz się do tej części rejonu od strony Zatopionej Doliny.

Udaj się do posążka rzeźbiarza: Dolina pod kapliczką. Kieruj się do małej lokacji z kamiennymi posągami, gdzie znajduje się niewielki zbiornik wodny. Wskocz do niego, przepłyń na drugą stronę, do jaskini, w której przebywa boss. Pokonując go zdobędziesz: Wyduchowienie Gokana. W grocie odnajdziesz także: wosk trupi.


O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze

More On Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze artykuły