Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sekiro - Świątynia Senpou, góra Kongo

Startowa lokacja w rejencie: Świątynia Senpou, góra Kongo.

Posążek rzeźbiarza Świątynia Senpou, góra Kongo to lokacja startowa w rejonie o tej samej nazwie. Trafiłeś tutaj odnajdując przejście w Opuszczonym lochu, idąc od strony posążka rzeźbiarza: Podziemny kanał wodny.

Co prawda, mogłeś wcześniej odwiedzić część tego regionu, korzystając ze skrótu znajdującym się w Podzamczu Ashiny, w lokacji: Mur podzamcza - schody, ale dostęp do całego rejonu odblokujesz, przemierzając go od strony posążka rzeźbiarza: Świątynia Senpou, góra Kongo.

Gdy wyjdziesz z budynku, w którym znajduje się posążek rzeźbiarza Świątynia Senpou, góra Kongo, skręć w prawo.

Przy drzewie siedzi Kotaro (1). Porozmawiaj z nim. Dowiesz się, że szuka śnieżnobiałego kwiatu. Wątek związany z Kotaro i przedmiotem, którego szuka, jest częścia zadania pobocznego.

Naprzeciwko Kotaro, przy ścianie budynku, odnajdziesz Złom żelazny.

Zejdź niżej. Na zniszczonym moście zobaczysz przeciwnika (2). Zajdź go od tyłu i zabij. Przy urwisku (3) spotkasz wroga w bambusowym kapeluszu oraz odnajdziesz mechanizm, który wypuszcza latawiec.

Wróć do głównej drogi. Idź w kierunku dużego budynku. Po drodze omiń lub pozbądź się mnichów. Skorzystaj z zarośli i spróbuj ich zabić po cichu (świetnie do tego nadaje się technika ninjutsu: Krwawy dym ninjutsu, którą zdobędziesz, zabijając Genichiro Ashinę).

Gdy dotrzesz do bramy budynku, spójrz w górę. Dostrzeżesz otwór (4), przez który dostań się do środka. Na górze powybijaj insekty.

Zejdź po schodach. Dotrzesz do pomieszczenia z ołtarzem. Najpierw zabij mnicha, który się przechadza po pomieszczeniu. Przed ołtarzem (5) siedzi trzech wrogów. Gdy rozpoczniesz z nimi walkę, zza ołtarza wyjdzie przeciwnik z maczugą, dlatego jak najszybciej rozpraw się ze słabszymi oponentami.

Przed ołtarzem (5) leży Nasiono tykwy, a za nim Wosk tłuszczowy. Gdy będziesz zabierał nasiono uważaj na odradzającego się truposza w bandażach.

Wyjdź przez otwór okienny (6).

Nad urwiskiem spotkasz staruszkę (7) , z którą wcześniej rozmawiałeś w Przepastnej głębinie. Jeśli nie ma jej w tym miejscu, to znaczy, że musisz się udać do wspomnianej lokacji i porozmawiać z nią, aby mogła przenieść się do tego rejonu.

Staruszka opowie ci o ryżu, który powinieneś do niej przynieść.

W lokacji, w której się znajdujesz, roi się od wrogów. Spróbuj chociaż część z nich zabić, nie wywołując alarmu. Najtrudniejsi do pokonania są przeciwnicy w kapeluszach. Są szybcy i zadają duże obrażenia. Walcz z nimi pojedynczo.

Po lewej stronie zniszczonego mostu znajduje się przejście w skalnym korytarzu (8). Dostaniesz się do tego miejsca, zaczepiając się o gałąź.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z przeciwnikami w kapeluszach, przebiegnij obok nich i sprawnie wskocz na gałąź drzewa.

Gdy przejdziesz na drugą stronę skalnego korytarza, dostaniesz się do posążka rzeźbiarza: Shugendo.


Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze