Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, misje poboczne i wszystkie sekrety.

Witamy w poradniku i solucji do gry Metal Gear Solid 5: Phantom Pain. Jest to kolejna produkcja stworzona przez uznanego japońskiego projektanta gier - Hideo Kojimę. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, tak i tutaj mamy do czynienia z połączeniem skradanki oraz gry akcji.

Po raz pierwszy gracze mogą poruszać się po otwartym świecie, poza głównym wątkiem fabularnym wypełniając też wiele misji pobocznych. W poradniku opiszemy wszystkie zadania występujące w grze oraz przyjrzymy się jej mechanizmom. Dzięki temu infiltracja wrogich baz powinna być prostsza, a walka z bossami - bardziej przewidywalna.

Do tego dochodzą liczne znajdźki oraz sekrety, które zostaną opisane w osobnych rozdziałach. Dla początkujących graczy przygotowaliśmy natomiast nieco przydatnych porad, umożliwiających komfortowe cieszenie się rozgrywką.

Fabuła rozpoczyna się dziewięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes - czyli bezpośrednim prologu gry (dostępny był oddzielnie). Punished Snake - zwany też Big Bossem - budzi się ze śpiączki i w wyniku serii nieprzewidzianych wydarzeń trafia do Afganistanu. Jego pierwszym celem jest wywarcie zemsty, ale z czasem fabuła przekształca się w skomplikowany scenariusz godny najlepszego filmu szpiegowskiego.

Porady ogólne

Dowiedz się wszystkiego o mechanice gry, interfejsie, towarzyszach i własnej bazie - znajdziesz tu także niezbędne informacje o pozyskiwaniu zasobów oraz pieniędzy GMP.

Opis przejścia

W tej części poradnika znajduje się opis wszystkich misji i zadań z głównego wątku fabularnego.

Zadania poboczne

Poza zadaniami głównymi istnieją też misje poboczne typu Side Ops - poniżej opis każdej z nich.

Sekrety i znajdźki

Świat gry skrywa wiele tajemnic - kaset magnetofonowych, ulepszeń do broni oraz innych elementów. Opisujemy, jak je zdobyć.

100% zadań pobocznych Side Ops

Aby wykonać wszystkie zadania poboczne, będziesz musiał się napracować. Niektóre z misji Side Ops uruchamiają się tylko po spełnieniu określonych warunków. Często nie jest do końca wiadomo, jakie warunki należy spełnić.

Z pomocą przychodzi jednak nasz poradnik. Powyżej, w spisie treści, znajdziesz wszystkie zadania Side Ops, a także nieco wyżej screenshot potwierdzający, że jest możliwe wykonanie 100% wszystkich misji, które znajdują się w najnowszym Metal Gear Solid.

Oczywiście, przed tobą sporo pracy, powtarzania i eksperymentów, ale mamy nadzieję, że nasz przewodnik pozwoli uzyskać lepsze wyniki i szybciej ukończyć grę w stu procentach. Życzymy miłej zabawy!

Read this next