Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 3: A Hero's Way - Eliminacja dowódcy Specnazu

Opis przejścia The Phantom Pain: Zakradamy się do wioski Da Shago Kallai i porywany z niej radzieckiego oficera.

Króciutkie zadanie, w czasie którego możesz przetestować działanie balonu i zdobyć kilku nowych rekrutów. Głównym celem jest dotarcie do dowódcy Specnazu, który znajduje się w wiosce w samym centrum mapy. Lokacja składa się głównie z pustyni, ale tereny miejskie cechują się dużą ilością małych murków i niskich kryjówek.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Wyeliminuj dowódcę Specnazu;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij dowódcę Specnazu przy pomocy balonu Folton;
  • Zneutralizuj dowódcę Specnazu z odległości ponad 100 metrów;
  • Zbierz owoce rośliny haoma z pustyni między wioską Shago a posterunkiem Spugmay Keep;
  • Zdobądź surowce ukryte w wiosce Shago.

Wyeliminuj dowódcę Specnazu

Wybierz miejsce startu misji, po czym udaj się do wioski Shago, znajdującej się w centrum mapy. Po drodze możesz zahaczyć o dwa posterunki znajdujące się na drodze (22 i 25), ale zyskasz w ten sposób jedynie trochę surowców. Główne atrakcje czekają na ciebie w samej wiosce [Mapa: 1].

Na miejscu czeka cię spotkanie ze sporą ilością żołnierzy wroga - lokacja jest jednak tak skonstruowana, że nie powinieneś mieć problemu z ukryciem się przed przeciwnikami. Korzystaj z opłotków i budynków aby dotrzeć do środkowej budowli - dowódca zwykle kręci się wokół niej. Ogłusz go lub zabij, a następnie rozejrzyj się po pomieszczeniu - znajdziesz w nim nieco zasobów oraz kasetę. Możesz się już ewakuować.

Opcjonalnie: Porwij dowódcę Specnazu przy pomocy balonu Folton

Mniej więcej w chwili spotkania z dowódcą prawdopodobnie rozpęta się burza piaskowa - to doskonała okazja, aby wziąć mężczyznę na plecy i wydostać się poza teren wioski. Przekradnij się między przeciwnikami korzystając z ruin, a kiedy będziesz na otwartym terenie, użyj balonu do ekstrakcji. Dzięki temu zyskasz bardzo zdolnego specjalistę.

Opcjonalnie: Zneutralizuj dowódcę Specnazu z odległości ponad 100 metrów

Jeśli uważasz, że ktoś taki jak oficer Specnazu nie nadaje się do służby w twojej armii, możesz go spokojnie zabić. Przed misją wyposaż się w karabin snajperski i po wylądowaniu na miejscu wsiądź na swojego wierzchowca. Postaraj się jak najszybciej dotrzeć w okolicy wioski - najlepiej od północnego-zachodu. Wybierz dogodne miejsce (np. na wzgórzach albo między budynkami) i przygotuj się do oddania strzału.

Jeśli zdążyłeś szybko dotrzeć w okolice wioski, będziesz świadkiem przywitania trzech nowych żołnierzy przez dowódcę. To doskonała okazja aby go zdjąć. Użyj snajperki i zabij mężczyznę, a następnie ucieknij z niebezpiecznej strefy. Zadanie zostanie automatycznie zaliczone.

Opcjonalnie: Zbierz owoce rośliny haoma z pustyni między wioską Shago a posterunkiem Spugmay Keep

Haoma nie jest zbyt dobrze widoczna - to krzak z czerwonymi owocami, który rośnie na pustyni (na jednej z wydm). Wypatrzenie go nie jest łatwe, ale właściwa lokacja została zaznaczona na mapie [Mapa: 2].

Opcjonalnie: Zdobądź surowce ukryte w wiosce Shago

Kiedy będziesz w okolicy wioski, skręć na wschód i dojdź do mostu na drodze [Mapa: 3]. Wyeliminuj dwóch strażników, którzy tam stoją, lub zakradnij się obok nich. Poszukiwaną skrzynię z zapasami znajdziesz po prawej stronie mostu, na kamieniach zaraz przy podstawie konstrukcji.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 4: C2W - Sprzęt komunikacyjny, pies D-Dog

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze