Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 47: [Total Stealth] The War Economy - Porwanie na lotnisku

Opis przejścia The Phantom Pain: polujemy na handlarza bronią oraz oficjela CFA na lotnisku Nova Braga.

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz przejść misję fabularną 44: [Total Stealth] Pitch Dark. Samo w sobie nie rozwija ono fabuły gry, ale jego zaliczenie otwiera dostęp do misji 48, 49 oraz 50, które także są alternatywnymi wersjami wcześniejszych zmagań.

Podobnie jak w przypadku pozostałych zadań będących hardkorowymi wariantami wcześniej wykonanych misji, tak i tutaj czeka cię dość spore wyzwanie - przez cały czas musisz pozostawać niewykryty. Jest to o tyle trudne, że na lotnisku Nova Braga roi się nie tylko od dobrze uzbrojonych przeciwników, ale i naściennych kamer oraz łazików [Walker Gears].

To jednak nie wszystko. Na dachu hali odlotów [Mapa: 1] czai się dwóch snajperów, a wykonanie wszystkich celów opcjonalnych za pierwszym podejściem jest niemal niewykonalne (jeśli pokusisz się o kradzież kontenerów, najprawdopodobniej nie podsłuchasz wszystkich rozmów). Poza tym wyłączono także tryb skupienia spowalniający czas oraz zablokowano dostęp do czapki-kurczaka.

Czerwona linia wyznacza trasę obchodu handlarza bronią i oficjela CFA

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Misję należy wykonywać w nocy - wówczas łatwiej o pozostanie w ukryciu. Zabierz ze sobą karabin snajperski do eliminacji wrogiej piechoty (zwłaszcza snajperów) lub wyrzutnię rakiet zadającą duże obrażenia. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, możesz zdobyć go w czasie misji - przeciwnicy są na tyle dobrze wyposażeni, że korzystanie z ich ekwipunku może być korzystniejsze niż branie własnego arsenału.

Zadanie możesz sobie nieco ułatwić, jeśli przesłuchasz któregoś ze strażników - w ten sposób poznasz trasę obchodu oficjela CFA oraz handlarza bronią. Dzięki temu ich przechwycenie powinno być znacznie prostsze.

Cele misji:

  • Zidentyfikuj handlarza bronią;
  • Zidentyfikuj oficjela CFA;
  • Wyeliminuj oficjela CFA;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij oficjela CFA;
  • Porwij handlarza bronią;
  • Podsłuchaj wszystkie rozmowy między handlarzem bronią a oficjelem CFA;
  • Zdobądź schemat przewożony na pokładzie śmigłowca;
  • Ukradnij kontener z surowcami z wnętrza hangaru na lotnisku Nova Braga.

Zidentyfikuj handlarza bronią

Po rozpoczęciu misji udaj się w stronę lotniska Nova Braga i podejdź do głównej bramy [Mapa: 2] - możesz przeczołgać się pod nią lub otworzyć kłódkę w bramce po lewej i w ten sposób dostać się na teren ośrodka.

Kiedy będziesz w środku, obejdź wszystkie zabudowania z lewej strony, zataczając wokół nich szeroki łuk. Jeśli snajperzy trafią na twój ślad, natychmiast padnij na ziemię i czołgaj się w stronę hangaru [Mapa: 3] z kontenerami (ich porwanie jest jednym z celów opcjonalnych). Mniej więcej w tym momencie na lotnisko powinien przylecieć helikopter, na którego pokładzie znajduje się handlarz bronią. Po szybkim lądowaniu mężczyzna wejdzie do hali odlotów i spotka się z oficjelem CFA na pierwszym piętrze budynku [Mapa: 1].

Użyj lornetki aby przyjrzeć się handlarzowi lub wyceluj w niego pistoletem w trybie przybliżenia. Mężczyznę łatwo poznać, ponieważ jest jedynym cywilem w okolicy, a ponadto nosi garnitur oraz krawat.

Zidentyfikuj oficjela CFA

Kiedy handlarz wejdzie do hali odlotów, po chwili podejdzie do niego czarnoskóry żołnierz i rozpocznie rozmowę. Gaduła to nikt inny jak właśnie poszukiwany oficjel CFA. Użyj lornetki aby zidentyfikować mężczyznę - możesz to zrobić zarówno w hali odlotów, jak i podczas późniejszego obchodu dookoła lotniska.

Wyeliminuj oficjela CFA

Ten cel możesz zrealizować na dwa sposoby - zabijając mężczyznę lub uprowadzając go. Zdecydowanie lepiej skorzystać z drugiej opcji, ponieważ zaliczysz wówczas także jedno z założeń dodatkowych.

Opcjonalnie: Porwij oficjela CFA

Od momentu spotkania oficjel oraz handlarz bronią będą nierozłączni - nawet jeśli wywołasz alarm, obaj ukryją się na piętrze hali odlotów, a teren zostanie otoczony przez pozostałych żołnierzy. W takiej sytuacji przydadzą ci się granaty z gazem usypiającym, ale możesz też obezwładnić mężczyzn w klasyczny sposób.

Opcjonalnie: Porwij handlarza bronią

Podobnie jak w przypadku żołnierza CFA, ogłusz lub uśpij handlarza, a następnie skorzystaj z urządzenia Fulton aby uprowadzić mężczyznę.

Opcjonalnie: Podsłuchaj wszystkie rozmowy między handlarzem bronią a oficjelem CFA Chcąc zrealizować ten cel, musisz się bardzo spieszyć - rozmowa między mężczyznami rozpocznie się w momencie, w którym handlarz bronią spotka się z oficjelem CFA (czyli zaraz po przylocie helikoptera). Dialog najlepiej podsłuchać stojąc na parterze hali odlotów [Mapa: 1].

Potem musisz śledzić obie postaci podczas obchodu lotniska i przysłuchiwać się ich rozmowom. Może to być odrobine kłopotliwe, ponieważ mężczyźni szybko wsiądą do jeepa i przejadą z jednej części ośrodka do drugiej. Możesz jednak stanąć na dachu hali i podsłuchać wszystko przy użyciu lornetki.

Pamiętaj, że jeśli na którymkolwiek etapie misji zostanie wszczęty alarm, to żołnierz razem z handlarzem przerwą rozmowę i uciekną do hali odlotów - nie będziesz więc w stanie kontynuować tej części zadania.

Opcjonalnie: Zdobądź schemat przewożony na pokładzie śmigłowca

Ten cel jest dość podchwytliwy - helikopter najłatwiej trafić przy pomocy wyrzutni rakiet z pociskami samonaprowadzającymi, ale są one na tyle słabe, że raczej nie wyeliminują pojazdu za pierwszym uderzeniem.

Co ważniejsze, użycie broni tego kalibru oznacza natychmiastowe wykrycie przez pilota maszyny, co jest równoznaczne z porażką całej misji - dlatego musisz użyć rakiet zadających naprawdę duże obrażenia. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na trafienie helikoptera, stań na dachu hali odlotów i stamtąd zestrzel maszynę.

Zwróć uwagę na punkt, w którym rozbił się wrak helikoptera i udaj się do niego. Na miejscu katastrofy znajdziesz niewielką, białą skrzynię - to właśnie poszukiwany przez ciebie schemat.

Opcjonalnie: Ukradnij kontener z surowcami z wnętrza hangaru na lotnisku Nova Braga

Aby wypełnić ten cel opcjonalny, musisz posiadać urządzenie Fulton z ulepszeniem Wormhole. Jego schemat można zdobyć w czasie misji pobocznej [Side Ops] numer 50. Tylko przy jego użyciu możesz porywać duże obiekty z zamkniętych pomieszczeń.

Właściwe kontenery z surowcami znajdują się w hangarze na samym południu lotniska [Mapa: 3]. Skorzystaj z urządzenia teleportacyjnego aby je wydobyć, a cel zostanie zrealizowany.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 48: [Extreme] Code Talker - Ponowne uprowadzenie mędrca

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Komentarze