Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami może zlecić prace nad Metal Gear Solid i Castlevanią zewnętrznym firmom

Nieoficjalne informacje.

 • Są plany na kontynuowanie serii Metal Gear Solid i Castlevania
 • Nad grami miałyby pracować zewnętrzne firmy
 • Konami rozważa zlecenie zewnętrznym firmom przygotowanie kolejnych gier z serii Metal Gear Soild i Castlevania - wynika z nieoficjalnych doniesień.

  Takie informacje uzyskała od swoich pragnących zachować anonimowość źródeł redakcja serwisu VGC, co dziennikarze ujawnili w tekście, w którym zastanawiano się, czy Bloober Team może zrealizować nowe Silent Hill.

  „Konami zamierza pracować nad Castlevanią i Metal Gear Solid poprzez zewnętrzne firmy, ale potencjalne daty premier gier to kwestia wielu lat” - napisano. Właściciel marek nie skomentował wieści.

  Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain to ostatnia duża część serii

  Ostatnia duża odsłona Metal Gear Solid ukazała się w 2015 roku. Po premierze produkcji, japoński wydawca zerwał współpracę z Hideo Kojimą - jednym z głównych autorów cyklu - a rozwój serii zawieszono. Kilka lat później ukazało się co prawda mniejsze i sieciowe Metal Gear Survive, ale pozycja nie odniosła sukcesu.

  Wydawanie dużych odsłon Castlevanii zakończyły zaś dwie części Lords of Shadow. Marki jednak całkowicie nie porzucono - dla platformy Netflix przygotowano trzy sezony serialu anime opartego na grach.

  Tematy w tym artykule

  Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

  O autorze
  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze