Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 25: Aim True, Ye Vengeful - Dowódca dziecięcego commando i jego ofiara

Opis przejścia The Phantom Pain: uprowadzamy kolejnego przywódcę dziecięcych żołnierzy oraz jego zakładnika.

Akcja misji rozgrywa się w południowo wschodniej Angoli, w okolicach posterunku 16 [Mapa: 1]. Podobnie jak w przypadku poprzedniej misji, wszyscy przeciwnicy będą dziećmi - nie możesz więc korzystać z zabójczych rodzajów broni, a przesłuchiwanie dzieciaków okaże się niemożliwe. Mimo to zadanie nie należy do najtrudniejszych - musisz zinfiltrować jeden, nie za dobrze strzeżony obóz i wydobyć z niego dwie postaci. Jeśli rozpoczniesz misję w nocy i masz wprawę w skradaniu, nie powinieneś mieć problemów z zaliczeniem tego questa.

Jeśli zależy ci na zaliczeniu wszystkich celów dodatkowych, musisz posiadać balon Fulton z ulepszeniem Cargo 2. Ponadto przyda ci się towarzystwo psa D-Dog, dzięki któremu łatwiej zlokalizujesz poszczególne osoby oraz roślinę z misji opcjonalnej. Alternatywnie możesz też skorzystać z pomocy Quiet, która zneutralizuje wszystkich przeciwników za pomocą snajperki z pociskami usypiającymi.

Praktycznie wszystkie cele tego zadania można zlokalizować w jednym miejscu - w obozie numer 16. Jedynie poszukiwania rośliny digitalis (purpurea) wymagają wejścia na wzgórza na zachodzie [Mapa: 2], zaś zbiegłego więźnia znajdziesz przy drodze na południowym zachodzie [Mapa: 3].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Uratuj XO milicji;
  • Porwij dowódcę dziecięcych żołnierzy;

Opcjonalne cele misji:

  • Uratuj więźnia, który uciekł ze stacji Munoko ya Nioka do obozu na północnych wschodzie;
  • Porwij 12 dziecięcych żołnierzy;
  • Użyj pojazdu aby porwać dowódcę dziecięcych żołnierzy oraz XO milicji równocześnie;
  • Zerwij kwiat rośliny digitalis (purpurea) rosnący między posterunkiem a stacją Munoko ya Nioka.

Uratuj XO milicji

Poszukiwanego mężczyznę znajdziesz w samym centrum posterunku numer 16 - leży na drewnianych paletach obok jednego z budynków. Możesz go łatwo wypatrzeć przy pomocy lornetki lub skorzystać z czułego węchu psa D-Dog.

W obozie i jego okolicach znajduje się dwunastu dziecięcych żołnierzy - nie uda ci się dotrzeć do więźnia nie eliminując przynajmniej części z nich. Jeniec jest w na tyle kiepskim stanie, że nie możesz ewakuować go balonem ani wsadzić do pojazdu i odesłać przy pomocy tego samego balonu.

Jedynym rozwiązaniem jest zapakowanie nieszczęśnika do jeepa stojącego na skraju wioski i wywiezienie go poza teren akcji. Najlepiej w tym samym pojeździe umieścić także przywódcę dzieciaków - dzięki temu zrealizujesz jeden z celów dodatkowych.

Porwij dowódcę dziecięcych żołnierzy

Przywódca dziecięcej armii krząta się pośrodku obozu. Poznasz go po czerwonym berecie oraz częstych rozmowach z żołnierzami. Możesz go uśpić lub ogłuszyć w taki sam sposób jak pozostałych przeciwników, a następnie zapakować do pojazdu i ewakuować.

Opcjonalnie: Uratuj więźnia, który uciekł ze stacji Munoko ya Nioka do obozu na północnych wschodzie

Więźnia znajdziesz na drodze, na południowy zachód od przyczółku numer 16 [Mapa: 3]. Kiedy do niego dotrzesz, skorzystaj z balonu aby go ewakuować. W okolicy czają się dzikie zwierzęta, więc istnieje niewielka szansa, że będziesz musiał ratować postać przed ich ostrymi zębiskami.

Opcjonalnie: Porwij 12 dziecięcych żołnierzy

Podobnie jak w przypadku poprzedniej misji, musisz porwać wszystkie dzieciaki stacjonujące w obozie. Przywołaj więc kilka zrzutów spadochronowych z jeepami i zapakuj uśpione lub obezwładnione dzieci na pakę pojazdu. Sukcesywnie odsyłaj kolejne „ładunki" do bazy, bacząc aby przeciwnicy nie obudzili się w trakcie realizacji tego celu. Gdyby się to zdarzyło, natychmiast zneutralizuj je ponownie.

Opcjonalnie: Użyj pojazdu aby porwać dowódcę dziecięcych żołnierzy oraz XO milicji równocześnie

Sprawa jest prosta - zapakuj XO milicji oraz dowódcę dzieciaków do jednego pojazdu i wywieź ich poza obszar misji. Jeden jeep znajdziesz nawet na terenie samej wioski.

Opcjonalnie: Zerwij kwiat rośliny digitalis (purpurea) rosnący między posterunkiem a stacją Munoko ya Nioka

Aby dotrzeć do rośliny, będziesz musiał obejść wzgórza na zachodzie [Mapa: 2]. Najłatwiej zrobić to od północy, wchodząc po ukośnej skarpie. Na wzgórzu rosną w sumie trzy rośliny - jeśli masz problem z ich znalezieniem, zdaj się na węch psa D-Dog.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 26: Hunting Down - Polowanie na handlarza

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze