Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 17: Rescue The Intel Agents - Porwanie agentów wywiadu

Opis przejścia The Phantom Pain: porywamy dwóch agentów wywiadu i robimy niezłe zamieszanie w obozie.

Do wykonania tej misji nie będziesz potrzebował żadnego specjalnego wyposażenia - wystarczy ci standardowy pistolet na strzałki oraz balon Fulton. Czeka cię jednak sporo skradania, dlatego rozsądnie zrobisz przebierając Big Bossa w odpowiedni strój i rozpoczynając zadanie o godzinie 18:00.

Optymalnym towarzyszem będzie pies D-Dog, który znacznie ułatwi ci odnalezienie więźniów oraz poszukiwanych agentów.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Uratuj członka zespołu wywiadowczego uciekającego przez las na północ od obozu;
  • Uratuj członka zespołu wywiadowczego przetrzymywanego w obozie Kiziba.

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij dwóch oficjeli CFA;
  • Uratuj więźnia przetrzymywanego w obozie Kiziba;
  • Uprowadź czterech żołnierzy wsparcia z oddziału poszukiwawczego;
  • Porwij kierowcę ciężarówki.

Uratuj członka zespołu wywiadowczego uciekającego przez las na północ od obozu

Kiedy misja się rozpocznie, na twojej mapie zostaną zaznaczone dwa punkty - jeden pojawi się na obozie Kiziba [Mapa: 1], a drugi na północny wschód od niego [Mapa: 2]. W pierwszej kolejności powinieneś udać się do tej drugiej lokacji - to właśnie tam znajdziesz agenta uciekającego przed obławą.

Musisz się bardzo spieszyć, ponieważ żołnierze poszukujący zbiega dość szybko go odnajdą - a wtedy będziesz miał kłopoty. Z tego względu od razu biegnij do właściwej lokacji. Mężczyzna czołga się między kamieniami i padnie na ziemię kiedy tylko cię zobaczy. W tym momencie możesz ewakuować go przy pomocy balonu lub wziąć na bary i przenieść w bezpieczne miejsce.

Ta druga opcja jest znacznie opłacalniejsza - wrogowie niemal na pewno zauważą balon puszczony w samym centrum obławy. Dlatego lepiej wynieść cel z dala od przeciwników i dopiero tam podpiąć do balonu.

Uratuj członka zespołu wywiadowczego przetrzymywanego w obozie Kiziba

Drugiego agenta wywiadu znajdziesz na południowym skraju obozu Kiziba, w ziemnym dole przy klatkach [Mapa: 1]. W okolicy stacjonuje spory oddział wojska, więc będziesz musiał ich zneutralizować albo wszcząć alarm w innym punkcie obozu i w ten sposób wywabić wszystkich z interesującego cię obszaru.

1: Agent znajduje się w dziurze pod tymi deskami

Kiedy podejdziesz do więźnia, okaże się, że jest on zbyt słaby aby przetransportować go balonem - musisz skorzystać z pomocy helikoptera. Weź więc zakładnika na ręce i przyzwij wsparcie przy pomocy iDroida. Biegnij do punktu ewakuacji i wrzuć mężczyznę na pokład pojazdu.

Opcjonalnie: Porwij dwóch oficjeli CFA

Nie da się jednoznacznie wskazać punktu pobytu oficjeli - przechadzają się po terenie całego obozu Kiziba bez większego ładu i składu. Rozpoznać ich możesz po charakterystycznych kominiarkach- dzięki nim da się ich wypatrzeć przez lornetkę i wygodnie oznaczyć. W tym momencie wystarczy ich odizolować i porwać przy pomocy balonów.

Istnieje także alternatywne rozwiązanie - jeśli misja trwa wystarczająco długo i nie wszcząłeś żadnego alarmu, obaj oficjele przyjdą do agenta przetrzymywanego w klatce i zaczną go przesłuchiwać. Porwanie ich w tym momencie może być niestety bardzo trudne, ponieważ będziesz musiał poradzić sobie z dużą ilością przeciwników na raz, a ponadto zadbać o bezpieczeństwo samego zakładnika. Lepiej wiec zapolować na każdego oficera osobno.

Opcjonalnie: Uratuj więźnia przetrzymywanego w obozie Kiziba

Poza dwoma agentami których musisz uratować aby wypełnić misję, w obozie przetrzymywany jest jeszcze jeden więzień. Znaleźć go możesz w północnej części obozu Kiziba, w budynku który jest wysunięty najdalej na południowy wschód [Mapa: 3].

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Do budynku możesz wejść zarówno przez drzwi, jak i przez okno - pamiętaj jednak, że jedyna droga wyjścia z jeńcem na plecach prowadzi przez główne drzwi.

To ten budynek

Z tego względu od razu wyeliminuj wszystkich ewentualnych żołnierzy którzy mogliby cię przyuważyć, a następnie wynieś mężczyznę z budynku i ewakuuj go przy pomocy balonu.

Opcjonalnie: Uprowadź czterech żołnierzy wsparcia z oddziału poszukiwawczego

Jeśli w czasie ewakuacji pierwszego z agentów wywiadu zostanie wszczęty alarm, do lasu w którym stoisz przybiegną żołnierze wsparcia. Nie wyróżniają się niczym jeśli chodzi o ubiór, dlatego aby mieć pewność i porwać właściwych ludzi, musisz uprowadzić wszystkich żołdaków chodzących po dżungli.

Opcjonalnie: Porwij kierowcę ciężarówki

Ciężarówkę znajdziesz w samym środku obozu Kiziba. Kierowcę możesz poznać jedynie po tym, że od czasu do czasu wchodzi do pojazdu i lekko go przeparkowuje. Kiedy zobaczysz postać która robi coś takiego, natychmiast oznacz ją przy pomocy lornetki.

Wiedząc gdzie znajduje się cel nie powinieneś mieć problemu z jego uprowadzeniem - zwab go w odosobnione miejsce lub uśpij przy pomocy strzałki, a następnie przenieś z dala od wrogów i prześlij do bazy balonem.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 18: Blood Runs Deep - Dzieci z kopalni diamentów

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze