Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 15: Footprints of the Phantoms - Wioska Ditadi, kradzież łazików

Opis przejścia The Phantom Pain: dostajemy się do opuszczonej wioski Ditadi i kradniemy z niej maszyny kroczące.

Zaskakująco prosta i przyjemna misja, w której musisz wyeliminować cztery łaziki wroga [Walker Gears]. Jeśli preferujesz rozwiązania siłowe, możesz wziąć ze sobą ładunki C-4 lub wyrzutnię rakiet, ale dużo przyjemniej rozwiązać zadanie po cichu. W tym drugim przypadku będziesz jednak musiał skorzystać z balonu Fulton na najwyższym poziomie, więc jeśli jeszcze go nie wynalazłeś, to zrób to teraz. Do zadania najlepiej podejść nocą, ponieważ łatwiej uniknąć wówczas wzroku przeciwników.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Pozbądź się wszystkich łazików;

Opcjonalne cele misji:

  • Uratuj dwóch więźniów przetrzymywanych w opuszczonej wiosce Ditadi;
  • Ukradnij wszystkie łaziki;
  • Zerwij kwiat digitalis (lutea) w wiosce Ditadi;
  • Ukradnij ciężarówkę z wioski Ditadi.

Pozbądź się wszystkich łazików

Do wioski można łatwo wejść od zachodu, wymijając mały posterunek z ciężarówką. W sumie istnieją tylko cztery łaziki. Dwa pierwsze znajdziesz w samym centrum lokacji - obok radia, stacji nadawczej i płonącej beczki [Mapa: 1]. Uśpij pobliskich przeciwników i zakradnij się do maszyn, kradnąc je dzięki balonom lub zakładając ładunki C-4. W namiocie obok znajdziesz też więźnia.

Dwie kolejne maszyny znajdziesz kilkadziesiąt metrów na południowy zachód [Mapa: 2]. Tutaj również czyha kilku wrogów, ale możesz ich łatwo uśpić lub ogłuszyć. Jeśli miałeś pecha i strażnicy wszczęli alarm, natychmiast wejdą do łazików i będziesz miał dużo większy problem z ich eliminacją. Pamiętaj jednak, że słabym punktem urządzeń są ich kierowcy - możesz zdjąć się poprzez standardowy cios z tyłu lub zastrzelić.

Po wykonaniu misji wskakuj do helikoptera i uciekaj z terenu walk.

Opcjonalnie: Uratuj dwóch więźniów przetrzymywanych w opuszczonej wiosce Ditadi

Więźniowie są przetrzymywani w dwóch namiotach: jeden na zachodzie obozu [Mapa: 3], a drugi w jego głównej części [Mapa: 1]. Jeśli masz problem z ich odnalezieniem, zawsze możesz liczyć na pomoc psa, który z łatwością ich wyniucha. W przypadku drugiego z więźniów możesz rozejrzeć się po okolicy - znajdziesz kasetę z muzyką oraz schemat broni.

Opcjonalnie: Ukradnij wszystkie łaziki

Tutaj nie ma większej filozofii - musisz dysponować balonem fulton na najwyższym poziomie i podłączyć go po kolei do każdej maszyny. Pamiętaj, że przeciwnicy mogą zestrzelić balon kiedy go zobaczą - zadbaj więc o bezpieczeństwo i albo wyeliminuj wrogów albo odpal urządzenie gdy będą daleko.

Opcjonalnie: Zerwij kwiat digitalis (lutea) w wiosce Ditadi

Kwiat znajduje się na stromej skarpie na wschód od wioski - najlepiej dotrzeć tam przechodząc przez centralne wzgórze [Mapa: 4]. Jeśli wziąłeś ze sobą psa, zwierzę wyniucha roślinę jeszcze zanim się do niej zbliżysz.

Opcjonalnie: Ukradnij ciężarówkę z wioski Ditadi

Ciężarówka wraz z dwoma żołnierzami stoi tuż przy zachodnim wejściu do obozu [Mapa: 5]. Aby ją porwać, musisz dysponować balonem Fulton na najwyższym poziomie.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 16: Traitors' Caravan - Porwanie ciężarówki, oddział Skulls

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze