Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 43: Shining Lights, Even in Death - Eliminacja wszystkich zarażonych w Mother Base

Opis przejścia The Phantom Pain: badamy strefę kwarantanny i zabijamy wszystkich zarażonych

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz zaliczyć misję fabularną 41: Proxy War Without End.

Zadanie jest bardzo prostolinijne i nie zawiera żadnych celów opcjonalnych - zostało też bardzo oskryptowane, dlatego nie będziesz miał zbyt szerokiego pola do manewru. Również wyposażenie zostanie ci częściowo narzucone - zachowasz broń podstawową, ale zamiast pistoletu ze strzałkami usypiającymi otrzymasz zwykły (z ostrą amunicją).

Cała misja rozgrywa się w strefie kwarantanny na Mother Base [Mapa: 1] - lokacja ma charakter liniowy i zamknięty, dlatego jedyne co możesz zrobić, to iść przed siebie. Tak czy inaczej odwiedzisz wszystkie pomieszczenia, dlatego nie musisz się nawet szczególnie rozglądać.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Zidentyfikuj osobę, która wysłała transmisję;
  • Zlikwiduj wszystkich zarażonych.

Zidentyfikuj osobę, która wysłała transmisję

Po rozpoczęciu misji i obejrzeniu cutscenki idź przed siebie, przechodząc przez kolejne drzwi i wchodząc po schodach na coraz wyższe piętra. W lokacji spotkasz sporą ilość zarażonych żołnierzy Diamond Dogs - możesz ich zabić, ale w tym momencie nie jest to obowiązkowe. Zmierzaj cały czas w górę, aż dotrzesz do zamkniętych drzwi - otwórz je wytrychem i wejdź do pomieszczenia, a następnie obejrzyj cutscenkę kończącą ten etap misji.

Zlikwiduj wszystkich zarażonych

Po cutscence na szczycie strefy kwarantanny otrzymasz specjalny noktowizor, pozwalający na rozpoznanie zarażonych żołnierzy Diamond Dogs. W rzeczywistości nie musisz go nawet używać - wszyscy wojacy, których spotkasz na swojej drodze, są nosicielami wirusa. Zabij ich wszystkich, schodząc coraz bardziej w dół.

Na najniższym poziomie lokacji dotrzesz do zamkniętych drzwi - otwórz je wytrychem, a następnie zabij wszystkich żołnierzy przebywających w pomieszczeniu. W czasie masakry zauważysz, że w kącie ukrywa się postać w masce przeciwgazowej, najwyraźniej niezarażona. Weź ją na plecy i podejdź do drzwi wyjściowych.

Chwilę przed opuszczeniem strefy kwarantanny dowiesz się, że niesiona przez ciebie postać również może być zarażona. Połóż ją więc na ziemi i zbadaj przy pomocy gogli. Kiedy uzyskasz pozytywny wynik, zabij nieszczęśnika i opuść lokację.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 44: [Total Stealth] Pitch Dark - Rafineria i wioska z dziećmi

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze