Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 42: [Extreme] Metallic Archaea - Walka z oddziałem Skulls i kukłami zombie

Opis przejścia The Phantom Pain: jeszcze raz walczymy z oddziałem Skulls na lotnisku i ratujemy Code Talkera.

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz zaliczyć misję fabularną 41: Proxy War Without End. Samo w sobie nie rozwija ono fabuły.

Zadanie stanowi alternatywną wersję misji fabularnej 29: Metallic Archaea. Różnica polega na tym, że nie będziesz miał dostępu do czapki-kurczaka, a tryb skupienia, spowalniający czas w chwili rozpoznania, został wyłączony. Poza oddziałem Skulls i bezmyślnymi zombiakami, na lotnisku Nova Braga pojawią się także zwykli żołnierze - poziom trudności jest więc nieznacznie wyższy.

Twój cel jest dokładnie taki sam, jak poprzednio - musisz pokonać oddział Skulls, a następnie uratować starego mędrca [Mapa: 1]. Zdecydowanie najprostszym sposobem realizacji tych założeń jest skorzystanie z pomocy Quiet - dziewczyna jest w stanie samodzielnie zlikwidować wszystkich wrogów. Jeśli nie chcesz na niej polegać, powinieneś wziąć ze sobą dużo ciężkiego sprzętu - wliczając w to wyrzutnię rakiet oraz granatnik. Dzięki takiemu wyposażeniu masz szansę stawić opór przeciwnikom i wyjść cało z batalii.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Pokonaj oddział Skulls;
  • Uratuj starego mędrca [Code Talker];

Opcjonalne cele misji:

  • Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę;
  • Porwij oddział Skulls.

Pokonaj oddział Skulls

Natychmiast po rozpoczęciu misji zostaniesz zauważony i ostrzelany przez przeciwników otaczających helikopter - nie licz na to, że uda ci się przed nimi ukryć. W sumie musisz poradzić sobie z czterema żołnierzami Skulls, kilkoma bezmyślnymi zombie oraz paroma zwykłymi wojakami. Tylko nieumarli komandosi stanowią realne zagrożenie - pozostałe postaci możesz w zasadzie zignorować. Jeśli wziąłeś ze sobą wyrzutnię rakiet, skorzystaj z niej już na samym początku misji - łatwo zranisz wszystkich przeciwników otaczających helikopter.

Żołnierze Skulls dysponują kilkoma irytującymi umiejętnościami - przede wszystkim potrafią teleportować się na krótkie odległości, przez co łatwo unikają pocisków i zachodzą bohatera od tyłu. Są także niezwykle groźni w walce wręcz, dlatego powinieneś nieustannie pozostawać w ruchu. Ponadto w chwili dużego zagrożenia mogą przywoływać specjalne zbroje, znacznie zwiększające ich odporność na wszystkie obrażenia. Ponieważ dysponują ograniczoną ilością amunicji, po pewnym czasie będą tylko biegać za Big Bossem z maczetami, od czasu do czasu rzucając w niego wielkimi głazami. Przed nadlatującymi kamulcami można obronić się kucając za osłonami lub biegając po całej planszy.

Jeśli wziąłeś na misję Quiet, dziewczyna bez problemu poradzi sobie z wrogami - zarówno używając ostrej amunicji, jak i pocisków usypiających. Postaraj się unikać wrogów i czekaj, aż zagrożenie zostanie wyeliminowane - wystarczy, że będziesz biegał między budynkami.

Jeśli postanowiłeś zignorować Quiet, unikaj otwartej przestrzeni i ostrzeliwuj wrogów z wyrzutni rakiet oraz granatnika. Z pewnością szybko zabraknie ci amunicji, dlatego co jakiś czas zarządzaj kolejne zrzuty z zaopatrzeniem.

Uratuj starego mędrca [Code Talker]

Kiedy poradzisz sobie ze wszystkimi żołnierzami Skulls, podejdź do starca i zanieś go do helikoptera ratunkowego. W tym momencie misja dobiegnie końca.

Opcjonalnie: Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę

Na terenie lotniska szwenda się kilka bezmyślnych zombiaków - nie stanowią jednak większego zagrożenia, ponieważ walczą wręcz i są bardzo nieruchawe. Postaraj się je omijać, a z łatwością zrealizujesz ten cel opcjonalny.

Opcjonalnie: Porwij oddział Skulls

Istnieją dwa sposoby zaliczenia tego celu opcjonalnego: możesz założyć specjalny strój wojskowy - Parasite - lub wyposażyć Big Bossa w urządzenie Fulton z ulepszeniem Wormhole. Obie metody są równie dobre.

Żołnierze Skulls są nieśmiertelni, dlatego możesz porwać ich niezależnie od tego, czy użyłeś ostrej, czy usypiającej amunicji. Po wyeliminowaniu przeciwników podbiegnij do nich i podepnij ich do urządzenia Fulton - wystarczy, że porwiesz jednego wroga, a cel zostanie zrealizowany. Uważaj jednak, ponieważ ciała szybko znikają!

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 43: Shining Lights, Even in Death - Eliminacja wszystkich zarażonych w Mother Base

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze