Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 33: [Subsistence] C2W - Ponowna likwidacja anten nadawczych

Opis przejścia The Phantom Pain: zaliczamy alternatywną wersję zadania głównego, nie posiadając żadnej broni.

Wykonanie tego zadania nie jest wymagane do dalszego rozwinięcia fabuły - stanowi natomiast wariację na temat jednej z pierwszych misji fabularnych. Jeśli chcesz poznać dalszy ciąg historii, powinieneś zaliczyć zadanie poboczne [Side Ops] 143: Extract the AI Pod.

Jeśli zdecydowałeś się na podejście do alternatywnej wersji zadania, przygotuj się na nie lada przeprawę. Zlecenie zostało skonstruowane w taki sposób, abyś nie mógł korzystać z żadnych premii ani dodatkowych pomocy. Misję rozpoczniesz nie posiadając absolutnie żadnej broni, wyposażony jedynie w balon Fulton, lornetkę oraz protezę ręki. Uzbrojenie będziesz musiał zdobyć na własny rachunek, odbierając sprzęt przeciwnikom.

W czasie misji jesteś zdany wyłącznie na siebie - nie możesz wziąć ze sobą żadnych towarzyszy, przywołać helikoptera ani zamówić zrzutu z zaopatrzeniem. Co więcej, tryb skupienia [Focus], pojawiający się w momencie rozpoznania przez wrogów, także został wyłączony. Czeka cię więc ekstremalnie trudna misja, w której musisz wykazać się perfekcyjną skutecznością.

Wszystkie cele główne i opcjonalne są dokładnie takie same jak w przypadku „zwykłej” wersji zadania. Różnica polega jedynie na wymienionych wyżej utrudnieniach oraz lepszym uzbrojeniu strażników (może się wręcz pojawić helikopter!).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Zidentyfikuj sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post);
  • Zniszcz sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post);

Opcjonalne cele misji:

  • Zabezpiecz nieoszlifowane diamenty ukryte przy wschodnim posterunku komunikacyjnym;
  • Zniszcz transmiter we wschodnim posterunku komunikacyjnym;
  • Uratuj 2 więźniów przetrzymywanych w wiosce Wialo;
  • Zabezpiecz kontenery z materiałami ze wschodniego posterunku komunikacyjnego.

Zidentyfikuj sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post)

Po rozpoczęciu misji [Mapa: 1] możesz od razu udać się do posterunku na wschodzie i wypełnić cel główny [Mapa: 2], lub skierować się do wioski Da Wialo Kallai [Mapa: 3] i uratować przetrzymywanych tam więźniów w ramach celu opcjonalnego. Jeśli najpierw zaliczysz główne zlecenie, przy tym podejściu nie będziesz już mógł uratować jeńców.

Kiedy dotrzesz w okolice wschodniego posterunku komunikacyjnego, skorzystaj z lornetki aby dobrze zlustrować okolicę. Dzięki temu zlokalizujesz nie tylko poszukiwane anteny, ale również wrogów. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na dwóch snajperów czyhających na wzgórzu, jak również dwóch ciężkozbrojnych wojaków przechadzających się po obozie. Żołnierzy jest oczywiście znacznie więcej, dlatego rozsądnie zrobisz, zaopatrując się wcześniej w broń w którymś z pobliskich posterunków.

Zniszcz sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post)

Aby zrealizować ten cel wcale nie musisz wysadzać anten w powietrze - wystarczy, że wejdziesz do niewielkiego budynku w centrum posterunku i zniszczysz stojącą tam stację nadawczą [Mapa: 4]. W ten sposób unieszkodliwisz całą instalację za jednym zamachem.

Na stole obok leżą granaty, których możesz użyć w tym celu, ale zadanie da się zaliczyć także korzystając ze zwykłego karabinu maszynowego. Alternatywnie możesz też obezwładnić lub zabić któregoś ze strażników i odebrać mu wyrzutnię rakiet. Tak czy inaczej na pewno nie załatwisz sprawy po cichu, ponieważ nigdzie nie znajdziesz zdalnych ładunków C-4.

Podchodząc do tego celu postaraj się nie zwracać na siebie zbytniej uwagi przeciwników lub natychmiast uciec z miejsca akcji. Stacjonujący tu żołnierze szybko skorzystają z radia aby wezwać pomoc, przez co będziesz musiał zmierzyć się z wrogim helikopterem. Możesz użyć ukradzionego sprzętu do jego likwidacji, ale lepiej uniknąć walki i od razu wziąć nogi za pas.

Opcjonalnie: Zabezpiecz nieoszlifowane diamenty ukryte przy wschodnim posterunku komunikacyjnym

Diamenty znajdują się w dokładnie tym samym miejscu, co w „zwykłej” wersji zadania. Musisz więc wyjść z posterunku i zatoczyć niewielkie koło przechodząc przez wzgórza na południu. Kiedy będziesz na skarpie ponad obozem, obróć się do tyłu i wespnij się na kamień. Diament leży właśnie na nim [Mapa: 5].

Opcjonalnie: Zniszcz transmiter we wschodnim posterunku komunikacyjnym

Transmiter to świecące na niebiesko urządzenie, które możesz znaleźć w południowej części obozu, w budynku pod skarpą. Zniszczenie machiny automatycznie wyłączy wszystkie anteny, więc przy okazji zaliczysz także cel główny tego zadania.

Opcjonalnie: Uratuj 2 więźniów przetrzymywanych w wiosce Wialo

Więźniowie znajdują się w opuszczonych chatach na południu wioski - jednego znajdziesz bardziej na zachodzie [Mapa: 6], a drugiego na wschodzie [Mapa: 7]. Postaraj się wydobyć ich w cichy i dyskretny sposób, bo w przeciwnym wypadku czeka cię otwarta bitwa z cała armią żołnierzy, którzy tu stacjonują.

Opcjonalnie: Zabezpiecz kontenery z materiałami ze wschodniego posterunku komunikacyjnego

Na terenie posterunku znajdują się tylko dwa kontenery - na tym etapie gry powinieneś już dysponować odpowiednimi ulepszeniami balonu Fulton, które pozwolą ci przetransportować pojemniki. Jeśli nie, to jak najszybciej zainwestuj w rozwinięcia Cargo 2 lub Wormhole - tylko dzięki nim będziesz mógł zaliczyć ten cel opcjonalny.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 34: [Extreme] Backup, Back Down - Ekstremalna wersja misji z radziecką inwazją

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze