Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 4: C2W - Sprzęt komunikacyjny, pies D-Dog

Opis przejścia The Phantom Pain: Big Boss identyfikuje anteny wroga i niszczy je. Pierwsze spotkanie z psem D-Dog.

Głównym założeniem tej misji jest dotarcie do wschodniego posterunku komunikacyjnego wojsk radzieckich i wysadzenie w powietrze całego sprzętu nadawczego, który tam się znajduje. Ze względu na charakter misji, w bazie należy wynaleźć ładunki wybuchowe C-4 i wyekwipować w nie głównego bohatera.

Jeśli przechodzisz tę misję po raz pierwszy, to najprawdopodobniej zaraz po wylądowaniu usłyszysz ujadanie psa [Mapa: 1]. Po chwili podbiegnie do ciebie mały szczeniak, D-Dog. Użyj balonu, aby przesłać go do bazy - kiedy piesek podrośnie, będzie twoim najlepszym kompanem (jest znacznie przydatniejszy niż koń).

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie

Cele misji:

  • Zidentyfikuj sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post);
  • Zniszcz sprzęt nadawczy we wschodnim posterunku komunikacyjnym (Eastern Communications Post);

Opcjonalne cele misji:

  • Zabezpiecz nieoszlifowane diamenty ukryte przy wschodnim posterunku komunikacyjnym;
  • Zniszcz transmiter we wschodnim posterunku komunikacyjnym;
  • Uratuj 2 więźniów przetrzymywanych w wiosce Wialo;
  • Zabezpiecz kontenery z materiałami ze wschodniego posterunku komunikacyjnego.

Zidentyfikuj sprzęt nadawczy

Ta część misji nie jest szczególnie skomplikowana - wystarczy dostać się na miejsce i skorzystać z lornetki. Sprzęt nadawczy to po prostu trzy duże anteny, rozmieszczone w skrajnych punktach obozu [Mapa: 2]. Należy je rozpoznać i oznaczyć.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie

Zniszcz sprzęt nadawczy

Jest wysoce prawdopodobne, że po dotarciu do obozu zostaniesz zaskoczony przez burzę piaskową - to doskonały moment, aby zinfiltrować ośrodek. Najłatwiej dostać się do niego od północnego zachodu, gdzie znajduje się mała strażnica. Co jakiś czas będą podchodzić do niej kolejni żołnierze - można łowić ich po kolei i odsyłać balonami do bazy.

Podejdź po kolei do wszystkich trzech anten i zamontuj na nich C-4. Nie detonuj ich jednak, lecz oddal się na bezpieczną odległość i dopiero wówczas skorzystaj z pilota. Kiedy wybuchną wszystkie na raz, unikniesz niepotrzebnego zamieszania. Uważaj jednak, aby w okolicy eksplozji nie znajdowali się wówczas radzieccy żołnierze - jeśli ich zabijesz, stracisz premię za brak morderstw.

Opcjonalnie: Zabezpiecz ukryte diamenty

Kosztowności zostały ukryte w bardzo nietypowym miejscu - na wzgórzu nad obozem [Mapa: 3]. Aby tam dotrzeć, trzeba obejść cały posterunek, kierując się na wschód. W pewnym momencie widoczna będzie niewielka ścieżynka prowadząca w góry. Idź nią (uważaj na wilki, które mogą się tu czaić), poszukując usypiska po lewej. To właśnie na jego szczycie leży diament (najprawdopodobniej ześlizgniesz się przy kilku pierwszych podejściach).

Jeśli dotarłeś do dwóch czarnych masztów i masz widok na obóz, to znaczy że dotarłeś za daleko - musisz cofnąć się o kilkanaście kroków.

Opcjonalnie: Zniszcz transmiter

Transmiter to świecące na niebieskie radio, które znajduje się w jedynym zamkniętym budynku w całym obozie [Mapa: 4]. Możesz je zniszczyć przy pomocy C-4, granatów lub po prostu strzelając z broni palnej. Tak czy inaczej spowodujesz spore zamieszczanie, dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem jest detonacja ładunku pod transmiterem razem z tymi na antenach.

Opcjonalnie: Uratuj 2 więźniów przetrzymywanych w wiosce Wialo

To powinna być bułka z masłem - więźniowie nie są nawet pilnowani. Znajdziesz ich w dwóch zamkniętych budynkach w południowej części wioski [Mapa: 5]. Musisz wynieść ich ze środka, a następnie użyć balonu do ich ewakuacji.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie

Opcjonalnie: Zabezpiecz kontenery z materiałami ze wschodniego posterunku komunikacyjnego

Ten cel opcjonalny będziesz w stanie zaliczyć dopiero na znacznie późniejszym etapie gry - za kilkanaście misji. Dopiero wówczas uzyskasz dostęp do ulepszenia Cargo 2 do balonu Fulton, które pozwala na przenoszenie ciężkich obiektów (w tym pojazdów i kontenerów). Musisz się więc uzbroić w cierpliwość i poczekać, a następnie wrócić do tej misji z nowym wyposażeniem.

W bazie znajdują się dwa duże kontenery z surowcami - jeśli dysponujesz już odpowiednim ulepszeniem balonu, podejdź do nich i porwij je.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 5: Over the Fence - Ratowanie inżyniera

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Komentarze