Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 41: Proxy War Without End - Eliminacja pojazdów opancerzonych, czołgów i helikoptera

Opis przejścia The Phantom Pain: pozbywamy się pojazdów wroga i śledzimy jednego z jego dowódców.

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz zaliczyć misję fabularną 38: Extraordinary.

Jeśli odpowiednio do niej podejść, ta misja jest bardzo krótka - aby zaliczyć cele główne, wystarczy wyposażyć się w miny przeciwpancerne oraz wyrzutnię rakiet, a następnie zrobić z nich właściwy użytek. Jeśli chcesz zrealizować również cele opcjonalne, przyda ci się urządzenie Fulton zdolne do przenoszenia pojazdów oraz mina EMP służąca do tymczasowego unieruchamiania maszyn.

Idealnym towarzyszem broni będzie D-Walker, znacznie ułatwiający walkę z pojazdami wroga, ale D-Dog i Quiet również mogą być pomocni, oznaczając i eliminując piechotę przeciwnika. W czasie misji czeka cię odrobina skradania, dlatego mądrze zrobisz rozpoczynając ją w nocy.

Większość misji rozgrywa się w okolicach posterunku numer 14 w zachodniej Angoli [Mapa: 1], ale po pewnym czasie akcja może przenieść się na teren lotniska Nova Braga [Mapa: 2]. Zadanie warto rozpocząć blisko tej pierwszej lokacji, tym samym zyskując sporo czasu na przygotowania. Od razu po starcie otrzymasz informację o przewidywanym ruchu wojsk wroga - zaznaczono to na poniższej mapie. Twoim celem jest eliminacja wszystkich pojazdów biorących udział w misji, a zmierzających w stronę posterunku numer 14.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Wyeliminuj helikopter;
  • Wyeliminuj 2 czołgi;
  • Wyeliminuj 2 wozy opancerzone;

Opcjonalne cele misji:

  • Porwij 2 czołgi i 2 wozy opancerzone;
  • Porwij dowódcę kolumny pancernej;
  • Zabezpiecz diament ukryty przez dowódcę kolumny pancernej;
  • Zabezpiecz schemat przewożony na pokładzie helikoptera.

Wyeliminuj helikopter

Helikopter to ostatni pojazd, który pojawi się w okolicy posterunku numer 14 [Mapa: 1] - nadleci z północy, przez kilka minut pozostanie w obozie, a następnie odleci w stronę lotniska Nova Braga [Mapa: 2]. Na jego pokładzie znajduje się dowódca kolumny pancernej - postaraj się nie zestrzelić maszyny dopóki nie dotrze do punktu przeznaczenia - w przeciwnym wypadku zabijesz mężczyznę i nie będziesz mógł zrealizować dwóch celów opcjonalnych.

Na pokładzie pojazdu znajduje się także przydatny schemat - po zestrzeleniu helikoptera od razu pobiegnij w stronę jego zderzenia z ziemią i podnieś skrzynkę z planami.

Wyeliminuj 2 czołgi

Obie maszyny od samego początku misji zmierzają w stronę posterunku numer 14. Jeden czołg nadjedzie z południowego wschodu, a drugi z północy - zastawiając miny lub ładunki C-4 na drogach jesteś w stanie łatwo je zlikwidować. Jeśli chcesz zrealizować cele opcjonalne, warto zatrzymać pojazdy (np. używając min EMP lub powodując hałas), a następnie podbiec do nich i porwać je dzięki urządzeniu Fulton.

Wyeliminuj 2 wozy opancerzone

Podobnie jak w przypadku czołgów, również wozy opancerzone nadjadą z dwóch różnych kierunków: z południowego wschodu oraz z północy. Pierwszemu z nich będzie towarzyszył czołg, drugi zaś postanowi oddzielić się od swojej obstawy i podjechać do opuszczonej wioski Ditadi [Mapa: 3], dopiero stamtąd skręcając w stronę posterunku numer 14.

Identycznie jak w przypadku czołgów, zastaw na drogach pułapki w postaci min (przeciwpancernych lub EMP) bądź ładunków wybuchowych. Zachodząc pojazdy od tyłu lub z boku zwiększasz swoją szansę na pozostanie niezauważonym.

Opcjonalnie: Porwij 2 czołgi i 2 wozy opancerzone

Jak już wspomniano wcześniej, wszystkie pojazdy zmierzają w stronę posterunku numer 14 [Mapa: 1]. Ponieważ są domyślnie zaznaczone na mapie, ich lokalizacja nie powinna przysporzyć nikomu problemu. Do ich kradzieży warto użyć min EMP oraz urządzenia Fulton z ulepszeniem Cargo 2 lub Wormhole.

Opcjonalnie: Porwij dowódcę kolumny pancernej

Dowódca znajduje się na pokładzie helikoptera, który najpierw przyleci na teren posterunku numer 14 [Mapa: 1], a następnie przeniesie się na lotnisko Nova Braga [Mapa: 2]. Jeśli chcesz zrealizować ten cel opcjonalny, nie możesz zestrzelić pojazdu na żadnym z tych odcinków.

Po wylądowaniu na terenie lotniska dowódca przejdzie przez główne zabudowania, ostatecznie zamykając się w budynku na zachodnim skraju lokacji [Mapa: 4]. Zakradnij się tam i obezwładnij mężczyznę w czerwonym berecie, a następnie porwij go do Mother Base. Zwróć uwagę, że w tym samym pomieszczeniu znajduje się także drogocenny diament poszukiwany w następnym celu opcjonalnym.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Opcjonalnie: Zabezpiecz diament ukryty przez dowódcę kolumny pancernej

Diament znajduje się w tym samym pokoju co dowódca kolumny pancernej po wylądowaniu na terenie lotniska Nova Braga [Mapa: 4]. Klejnot znajdziesz na półce za kartonem, obok tylnych drzwi wyjściowych.

Opcjonalnie: Zabezpiecz schemat przewożony na pokładzie helikoptera

Zestrzel helikopter i pobiegnij w kierunku, w którym spadł na ziemię. Na miejscu znajdziesz niewielki pojemnik ze schematem - podnieś go, a cel zostanie zaliczony.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 42: [Extreme] Metallic Archaea - Walka z oddziałem Skulls i kukłami zombie

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Komentarze

More On Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Najnowsze artykuły