Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5 - Misja 30: Skull Face - Poszukiwania człowieka-czaszki

Opis przejścia The Phantom Pain: śledzimy głównego wroga i konfrontujemy się z nim.

Tę misję należy zaliczyć w jak najdyskretniejszy sposób - czeka cię przeprawa przez dużą i doskonale strzeżoną twierdzę, w której stacjonuje kilkudziesięciu żołnierzy. Do tego dochodzą czołgi, łaziki oraz helikopter - otwarta walka nie jest więc najlepszym pomysłem. Na szczęście podchodząc do wyzwania w odpowiedni sposób, jesteś w stanie ominąć większość niebezpieczeństw.

Rozpoczynając misję wybierz psa D-Dog oraz wyposaż się w karabin snajperski - dzięki temu zestawowi wyminiesz przeciwników w znacznie prostszy sposób. Jeśli chcesz zrealizować wszystkie cele poboczne, wyposaż się też w balon Fulton z ulepszeniem Cargo 2. Na wypadek gdybyś potrzebował zrzutów z zaopatrzeniem zaoszczędź też nieco pieniędzy, abyś miał czym za nie zapłacić.

Pozornie przebieg misji wydaje się być prosty - po wylądowaniu w miejscu startowym [Mapa: 1] udaj się w stronę twierdzy na wschodzie. Tutaj musisz przejść przez trzy kolejne bramy [Mapa: 2, 3 oraz 4], ostatecznie docierając do lądowiska dla helikopterów [Mapa: 5]. W tym ostatnim miejscu czeka cię długa cutscenka oraz zakończenie misji.

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Spotkaj się ze Skull Face;
  • Zdobądź informacje od Skull Face;

Opcjonalne cele misji:

  • Ukradnij cztery łaziki [Walker Gears];
  • Zdobądź kasetę z OKB Zero;
  • Ukradnij 7 czerwonych kontenerów z OKB Zero;
  • Ukradnij 3 czołgi z OKB Zero.

Spotkaj się ze Skull Face

Na drodze do bazy OKB Zero nie czekają cię żadne niespodzianki - nie spotkasz ani jednego żołnierza. Problemy zaczną się dopiero kiedy dotrzesz na miejsce [Mapa: 2] - w lokacji aż roi się od żołnierzy wroga, którzy są wyposażeni w bardzo dobry i zróżnicowany sprzęt, a ponadto są znacznie bystrzejsi od swoich radzieckich i afrykańskich odpowiedników.

O ile nie chcesz zrealizować wszystkich celów pobocznych, całkowicie zignoruj przeciwników i trzymaj się lewej strony lokacji. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z dwóch zatopionych w murze drabin, dzięki czemu ominiesz wrogów przechodząc ponad nimi. Dzięki temu misja staje się banalnie prosta.

W razie kłopotów korzystaj ze snajperki, eliminując nazbyt rozgarniętych żołnierzy. Uważaj też na helikopter krążący nad bazą - przechodź pomiędzy osłonami tylko wtedy, gdy reflektor pojazdu będzie skierowany gdzie indziej.

Ostatecznie kiedy przejdziesz już przez wszystkie trzy bramy, dotrzesz do metalowych schodów. Wejdź po nich na sam szczyt, a następnie przejdź na lądowisko helikopterów. Kiedy do niego dotrzesz, czeka cię długa cutscenka, po której misja dobiegnie końca.

Zdobądź informacje od Skull Face

Ten cel misji zostanie automatycznie zaliczony kiedy ostatnia cutscenka dobiegnie końca.

Opcjonalnie: Ukradnij cztery łaziki [Walker Gears]

Wszystkie łaziki znajdują się wewnątrz bazy OKB Zero, przy kolejnych bramach [Mapa: 2, 3 i 4]. Raczej nie uda ci się ukraść ich nie wzbudzając przy tym alarmu, dlatego zacznij od eliminacji pobliskich wrogów, a dopiero potem przejdź do kradzieży samych maszyn.

Opcjonalnie: Zdobądź kasetę z OKB Zero

Kasetę można znaleźć pod sam koniec misji. Kiedy wejdziesz po metalowych schodach na szczyt budynku, skieruj się w stronę lądowiska dla helikopterów, ale nie wchodź na nie. Zamiast tego skręć w lewo i zejdź na dół o kilka schodków, a następnie i idź prosto, aż dotrzesz do windy. Kaseta znajduje się w radiu, które tam leży (nie jest jednak włączone, więc go nie usłyszysz).

Opcjonalnie: Ukradnij 7 czerwonych kontenerów z OKB Zero

Kontenery znajdują się w bazie i naprawdę trudno ich nie dostrzec - są na tyle duże, że mocno rzucają się w oczy. Odnajdziesz je przy drugiej i trzeciej bramie, jak również przy silosie.

Opcjonalnie: Ukradnij 3 czołgi z OKB Zero

Kolejne czołgi znajdują się między poszczególnymi bramami bazy - pierwszy znajdziesz za pierwszą, drugi za drugą, a trzeci za trzecią. Nie uda ci się porwać ich w niezauważony sposób, dlatego zacznij od eliminacji pobliskich przeciwników i dopiero wówczas ukradnij pojazdy.

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 31: Sahelanthropus - Walka z finałowym bossem

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze